e-ZFRON System Ewidencji Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Artykuł

« powrót
środa, 2 czerwca 2010 r.

SZKOLENIA OBPON: 'UZYSKIWANIE DOFINANSOWAŃ Z PFRON z tytułu zatrudniania pracowników niepełnosprawnych – przedstawienie procedur od rejestracji w PFRON do uzyskania dofinansowania. Ekonomiczne aspekty firmy z uzyskiwania pomocy publicznej w 2010 r. związanej z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych' SZCZECIN i KOSZALIN - WRZESIEŃ 2010r.



OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


oraz


zapraszają na

CYKL JEDNODNIOWYCH SZKOLEŃ W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM O CHARAKTERZE TEORETYCZNYM I PRAKTYCZNYM pt.:

"UZYSKIWANIE DOFINANSOWAŃ Z PFRON z tytułu zatrudniania pracowników niepełnosprawnych - przedstawienie procedur od rejestracji w PFRON do uzyskania dofinansowania.
Ekonomiczne aspekty firmy z uzyskiwania pomocy publicznej w 2010 r. związanej z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych”

UWAGA! SZKOLENIA ODBĘDĄ SIĘ WE WRZEŚNIU 2010r. Dokładną datę szkoleń podamy niebawem. 

SZKOLENIE MA NA CELU:

Przedstawienie podstawowych i elementarnych procedur uzyskiwania z PFRON dofinansowania do wynagrodzeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych  zarówno dla tzw.  firm z otwartego rynku pracy i pracodawców posiadających status ZPCHR, refundacji składek ZUS dla niepełnosprawnych przedsiębiorców oraz omówienie innych form pomocy publicznej wpływającej na wynik ekonomiczny firmy.

Szkolenie kierowane jest w szczególnosci do:
 - pracodawców i pracowników zajmujących się rozliczaniem dofinansowań do uzyskiwanych z PFRON
   wynagrodzeń,
 - osób rozliczających dofinansowania, chcących ugruntować swoją wiedzę na ten temat,
 - osób, które nie posiadają na temat dofinansowań żadnej wiedzy,
 - pracodawców, którzy już zatrudniają osoby niepełnosprawne, ale również do tych, którzy mają zamiar
   je zatrudniać. 

INFORMACJA DOTYCZĄCA EKONOMICZNEGO ASPEKTU POTRZEBY PRZESZKOLENIA PRACODAWCÓW W ZAKRESIE ZATRUDNIANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Nasza firma, Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych OBPON ORG. wraz z Północną Izbą Gospodarczą zaprasza na cykl szkoleń jednodniowych z zakresu zatrudniania osób niepełnosprawnych i uzyskiwania przez pracodawców pomocy publicznej z tego tytułu, które w dużej mierze pozwolą pracodawcom przyswoić zawiłe procedury i pomogą podjąć decyzję o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych w swoich firmach. Swoje szkolenia w Szczecinie i Koszalinie kierujemy przede wszystkim do pracodawców z województwa zachodniopomorskiego. Szkolenia przerowadzone sa w specjalnej, promocyjnej cenie.

Tylko nieliczni pracodawcy zdają sobie sprawę, że niepełnosprawni pracownicy są niezwykle sumiennymi i zmotywowanymi do pracy osobami, często także przewyższają umiejętnościami innych pracowników. Dodatkowo bardziej doceniają pracę, którą udało im się zdobyć i starają się wykonywać ją jak najlepiej. Oferty pracy kierowane bezpośrednio do niepełnosprawnych pracowników są rzadkością.

W związku z tym, iż pracodawcy nie wiedzą przede wszystkim jakie korzyści ekonomiczne mogli by uzyskać zatrudniając osoby niepełnosprawne pojawiła się potrzeba organizacji szkoleń, na których uzyskają tą wiedzę.

Najbardziej widoczną korzyścią ekonomiczną, która wpływa na wynik finansowy firmy z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych jest uzyskiwane przez pracodawców z PFRON – miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych – tzw. subsydia płacowe, które przysługuje:

- pracodawcy zatrudniającemu w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy mniej niż 25 pracowników

- pracodawcy zatrudniającemu co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i osiągającemu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości co najmniej 6%, tzw. pracodawca z otwartego rynku,

  • pracodawcy prowadzącemu zakład pracy chronionej, zwanemu ZPCHR.

Dodatkowo pracodawcom, którzy zatrudnią osoby niepełnosprawne będzie mógł przysługiwać:

 -  
Zwrot kosztów na przystosowanie stanowiska pracy
- Dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika pomagającego pracownikowi niepełnosprawnemu
- Zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy
- Dodatkowa rekompensata dla zakładu pracy chronione – art. 32 ustawy
- Refundacja kosztów szkoleń pracownika niepełnosprawnego
- Obowiązek oraz możliwość zwolnienia z wpłat na PFRON

WAŻNE: Zgodnie z art. 21. ust.1 ustawy o rehabilitacji, każdy pracodawca, który zatrudnia co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy musi dokonywać miesięcznych wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wysokość wpłat stanowi iloczyn 40,65% przeciętnego wynagrodzenia i liczby pracowników odpowiadającej różnicy między zatrudnieniem zapewniającym osiągnięcie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości 6% a rzeczywistym zatrudnieniem osób niepełnosprawnych.

Oczywiście z wpłat, o których mowa w ust. 1, zwolnieni są pracodawcy, u których wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynosi co najmniej 6 %.

OBECNA WPŁATA NA PFRON z tytułu nie zatrudniania jednej osoby niepełnosprawnej, brakującej do 6% wskaźnika osób niepełnosprawnych dla przedsiębiorców lub 2% wskaźnika dla Państwowych i niepaństwowych szkół wyższych - wynosi ok. 1.400 zł (zaznaczamy również, iż wpłata na PFRON nie jest kosztem uzyskania dla pracodawcy).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W NASZYCH SZKOLENIACH


WYKŁADOWCA:

Edyta Sieradzka - Zastępca Prezesa w Organizacji OBPON.ORG, Dyrektor ds. Dofinansowań w OBPON.PL, konsultant, doradca w OBPON.PL - (inżynier, ekonomista)
zawód wykonywany: Dyrektor ds. Dofinansowań i Rozwoju Produktu 'e-SOD' w firmie Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, od dnia 22.10.2009r. Zastępca Prezesa w ORGANIZACJI OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OBPON.ORG
specjalizacja: Dofinansowanie do wynagrodzeń i refundacja składek ZUS, SODiR, pomoc publiczna - de minimis, ZFRON, IPR, prawo zamówień publicznych, fundusze unijne, systemy zarządzania jakością, zagadnienia księgowości w ZPCHr
Była Pełnomocnik Zarządu w jednym z zakładów pracy chronionej. Posiada kilkuletnie doświadczenie w problematyce funkcjonowania zakładów pracy chronionej. Była Kierownikiem PFRON i Pomocy Publicznej dużej firmy posiadającej status zakładu pracy chronionej zatrudniającej ok. 500 osób w tym 400 osób niepełnosprawnych i Dyrektorem ds. Zarządzania. Doradza i pomaga w rozliczeniach innym firmom zarówno wśród ZPCH, jak i z tzw. otwartego rynku pracy. Zajmuje się tematyką związaną z zatrudnianiem, rehabilitacją, pomocą publiczną (SOD, de minimis), ZFRON. Doradca i specjalista rozliczeń SOD i składek ZUS. Wzięła udział w ok. 45 szkoleniach z zakresu tematyki osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zajmuje się systemami zarządzania oraz prawem zamówień publicznych. Jest również Auditorem Wiodącym Norm ISO 9001:2000(akredytacja w IRCA). Absolwentka Magisterskich Studiów Menedżerskich MBA na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doradca przy budowie nowego systemu rozliczeń dofinansowań firmy OBPON: e-SOD, wykładowca na szkoleniach współpracujący na stałe z serwisem Vademecum Wiedzy. Współautorka książki pt. "DOFINANSOWANIA WYNAGRODZEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I REFUNDACJA SKŁADEK NA UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE - Stan prawny obowiązujący od 1 stycznia 2008r." Autorka publikacji dot. tematyki dofinansowań w dzienniku 'Rzeczpospolita' oraz w serwisie dla pracodawców ON www.zpchr.info, autorka najnowszej książki pt.: ""Ekonomiczne aspekty zatrudniania osób niepełnosprawnych w Polsce w świetle aktualnych uregulowań prawnych dotyczących pomocy publicznej ze szczególnym uwzględnieniem wpływu dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych na sytuację finansową jednostki" - stan prawny 2009r. Od dnia 22.10.2009r. pełni również funkcję Zastępcy Prezesa w Organizacji Pracodawców OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OBPON.ORG

TERMINY I MIASTA:

SZCZECIN - WRZESIEŃ 2010r.
szkolenie odbędzie się od 9-15 na Uniwersytecie Szczecińskim przy ul. Cukrowej 8

KOSZALIN - WRZESIEŃ 2010r.
szkolenie odbędzie się od 9-15, Politechnika Koszalińska, ul. Śniadeckich 2


TEMATYKA SZKOLENIA:

  1. STATUS PRACODAWCY a możliwość uzyskiwania dofinansowań z PFRON.
  2. Procedura rejestracji w PFRON od "a do z".
  3. Przedstawienie procedur wypełniania dokumentów do PFRON w tym m.in.: (Wniosek Wn-D, załączniki INF-D-P, formularza INF-O-PP).
  4. Maksymalne kwoty miesięcznego dofinansowania w 2010 roku.
  5. Status osoby niepełnosprawnej w 2010 roku.
  6. Ekonomiczne aspekty firmy z uzyskiwania dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. Omówienie zmian po 1 stycznia 2010 roku w procedurze uzyskiwania dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych dla ZPCHR oraz otwartego rynku pracy.
  7. Omówienie innych form pomocy i najważniejszych kwestii związanych z uzyskiwaniem pomocy publicznej na zatrudnienie osób niepełnosprawnych po 1 stycznia 2010 r.
  8. Przedstawienie najnowszych interpretacji BON i PFRON wpływających na uzyskiwanie pomocy w teorii i praktyce.
  9. Pytania i odpowiedzi na tematy związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych po 1 stycznia 2010 r.
  10. Omówienie uzyskiwania refundacji składek ZUS przez niepełnosprawnych przedsiębiorców.

PLAN GODZINOWY SZKOLENIA:

09:30 - 10:00 - rejestracja uczestników szkolenia
10:00 - 11:30 - szkolenie
11:30 - 11:45 - przerwa kawowa
11:45 - 14:00 - szkolenie
14:00 - 14:30 - pytania uczestników i rozdanie certyfikatów


WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SZKOLEŃ ZAPEWNIAMY (w cenie szkolenia):
  • pełne materiały szkoleniowe
  • obszerne opracowanie Pani Edyty Sieradzkiej
  • serwis kawowy,

CENNIK SZKOLEŃ:

DLA KLIENTÓW ( , , )
cena: 190,00 zł  za osobę dla członków PIG i klientów OBPON
cena dla 2 osoby z tej samej firmy: 150,00 zł
DLA POZOSTAŁYCH FIRM:
cena: 230,00 zł za osobę dla pozostałych firm
cena dla 2 osoby z tej samej firmy: 190,00 zł

SERDECZNIE ZAPRASZAMY - UCZESTNICTWO W NASZYM SZKOLENIU DAJE PAŃSTWU GWARANCJĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ORGANIZACYJNEJ I MERYTORYCZNEJ PRZY UDZIALE NAJWYBITNIEJSZEGO WYKŁADOWCY Z DZIEDZINY DOFINANSOWAŃ, PANI EDYTY SIERADZKIEJ!





ZGŁOSZENIA PRZYJMUJĄ:

Agnieszka Sawicka
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 35, e-mail: a.sawicka@obpon.pl
regiony: kujawsko-pomorskie, małopolskie, lubuskie
Paweł Szustal
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 37, e-mail: p.szustal@obpon.pl
regiony: pomorskie, mazowieckie, zachodnio-pomorskie
Anna Szymańska
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 41, e-mail: a.szymanska@obpon.pl
regiony: wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, opolskie
Barbara Dunaj
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 45, e-mail: b.dunaj@obpon.pl
regiony: dolnośląskie, łódzkie, lubelskie
Agnieszka Hano
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 46, e-mail: a.hano@obpon.pl
regiony: śląskie, podkarpackie, podlaskie, świtokrzyskie


Organizator szkolenia:

OGÓLNOPOLSKIE CENTRUM SZKOLENIOWE DLA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

« powrót