e-ZFRON System Ewidencji Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Artykuł

« powrót
środa, 3 marca 2010 r.

OBPON: 3 - dniowy (2 panelowy) 'KURS NA DORADCĘ ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR' wydatkowanie środków ZFRON na IPR dla początkujących + kurs doszkalający dla uczestników zawansowanych (kontynuacja) WARSZTATY WERYFIKACYJNE - 17-19 MAJA 2010r. PAŁAC NIEZNANICE OSTATNIE MIEJSCA!


OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


zaprasza na 3 - dniowy
2 PANELOWY

"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR - dla początkujących"
"WARSZTATY WERYFIKACYJNE DLA ZAAWANSOWANYCH"

(17-19 maja 2010r.)
Hotel - Restauracja "Pałac Nieznanice"
ul. Sobieskiego 22A, Nieznanice, 42-270 KŁOMNICE,

PANEL 1:
"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR"
DLA POCZĄTKUJĄCYCH

certyfikat DORADCY ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR

(17-19 maja 2010r.)
MARIUSZ HERDZINA


PANEL 2:
"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR"
DLA ZAAWANSOWANYCH - kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne

certyfikat rozszerzający DORADCY ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR

(17-19 maja 2010r.)
IZABELA STEPANIAK

UWAGA! NOWY PROGRAM KURSU DLA ZAAWANSOWANYCH
(2 panel - Izabela Stepaniak kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne)

WYKŁADOWCY:

Mariusz Herdzina doradca zawodowy
zawód wykonywany: wspólnik w firmie konsultingowo-szkoleniowej, doradca zawodowy - praktyk, członek zespołów orzekających o niepełnosprawności
specjalizacja: orzecznictwo, stopnie niepełnosprawności, kody niepełnosprawności, orzeczenia o niepełnosprawności w kontekście wydatków z ZFRON, indywidualne programy rehabilitacji
Doradca zawodowy z certyfikatem MPIPS nr certyfikatu IV/536/02, od 10 lat członek kilku zespołów orzekających o stopniu niepełnosprawności w Krakowie, nadzoruje prawidłowość wydawanych orzeczeń w zakresie poprawności wskazań do zatrudnienia na terenie kilku województw, od trzech lat prowadzi warsztaty oraz kursy doradztwa zawodowego dla członków Komisji Rehabilitacyjnej w zakładzie pracy chronionej, szkolenia dla firm w zakresie orzekania o niepełnosprawności, konstruowania IPR, zatrudniania osób niepełnosprawnych a jako doradca zawodowy opracowuje Indywidualne Programy Rehabilitacji w zakładach pracy chronionej, współpracuje z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy. Doradca na stałe współpracujący z firmą OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, współautor książki wydawnictwa OBPON 2008 pt.: "Indywidualne programy rehabilitacji". Świadczy indywidualne usługi doradcze dla klientów OBPON, wykładowca na szkoleniach organizowanych przez firmę OBPON, konsultant w należącym do OBPON serwisie www.vademecumwiedzy.pl

Izabela Stepaniak
prawnik
zawód wykonywany: doradca
specjalizacja: wydatkowanie ZFRON, konstruowanie IPR, wzory dokumentów: regulamin zfron, wnioski o pomoc indywidualną, pomoc de minimis, korzyści z zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, orzeczenia o niepełnosprawności - system orzecznictwa, doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych, uprawnienia osób niepełnosprawnych
Prowadzi firmę zajmującą sie doradztwem dla zakładów pracy chronionej oraz otwartego rynku pracy w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych, przeprowadza audyty wydatkowania pomocy publicznej u przedsiębiorcy, konstruuje Indywidualne Programy Rehabilitacji, doradza dla otwartego rynku pracy jakie korzyści wynikają z zatrudnienia osób niepełnosprawnych, specjalizacja pomoc publiczna dla Zakładów Pracy Chronionej ze szczególnym uwzględnieniem w wydatkowaniu środków ZFRON w kontekście pomocy de minimis. Na stałe współpracuje z firmą OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, wykładowca na szkoleniach organizowanych przez OBPON, indywidualne doradztwo dla Klientów OBPON. Współautorka książki wydawnictwa OBPON 2008 pt.: "Indywidualne programy rehabilitacji", konsultant w należącym do OBPON serwisie www.vademecumwiedzy.pl

UWAGA! Wykładowcy są praktykami - uczestniczą na co dzień w tworzeniu programów, wizytowaniu firm, procesach weryfikacyjnych i odwoławczych.

W związku z problemami dotyczącymi otrzymywania zaświadczeń z PFRON na wydatki objęte indywidualnym programem rehabilitacji - w dniu trzecim zostaną omówione sposoby obrony programów w PFRON i BON (poniżej program). Dodatkowo jeżeli Państwo wybierają sie do PFRON po zaświadczenie prosimy o zabranie indywidualnych programów w celu ich ewentualnego skorygowania.

DODATKOWY RABAT: 15% wartości dla uczestników poprzednich kursów organizowanych przez naszą firmę, jak również dla wszystkich uczestników książka autorstwa wykładowców gratis - serdecznie zapraszamy!

SZKOLENIE ADRESUJEMY DO:
Kandydatów na doradców zawodowych, członków komisji IPR oraz do obecnych doradców zawodowych, członków komisji IPR odpowiedzialnych za wydatkowanie środków ZFRON i IPR, właścicieli zakładów pracy chronionej, Prezesów, kadrę zarządzającą, pracowników działów księgowości, członków komisji IPR i doradców zawodowychw ZPChr, osoby odpowiedzialne za wydatkowanie środków ZFRON szczególnie w kontekście wydatkowania IPR, wszystkich sympatyków firmy OBPON i wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu.

CEL SZKOLENIA:
Uzyskanie certyfikatu doradcy zawodowego, członka komisji IPR, ugruntowanie wiedzy dla obecnych doradców zawodowych i członków komisji IPR, audyt poprawności zrealizowanych i bedących w realizacji programów, zaznajomienie się z bieżącymi interpretacjami przepisów prawa, nadchodzącymi zmianami, problemami z praktyki wykładowców będących doradcami w wielu firmach ze statusem zpchr, indywidualne konsultacje.

Stykając się na codzień z problemami pracodawców osób niepełnosprawnych w zakładach pracy chronionej wiadomo nam, że wielu z nich posiada i gromadzi środki zakładowego funduszu z przeznaczeniem na indywidualne programy rehabilitacji. W praktyce spotykamy się często z ich nieumiejętnym wydatkowaniem lub też szczątkowym czy nawet całkowitym brakiem ich wydatkowania. Jesteśmy pewni, że obecność na naszym kursie okaże się niezwykle przydatna w zakresie wykorzystania środków na IPR. Serdecznie zapraszamy!


TERMIN I MIEJSCE:
17-19 maja 2010r.

Hotel - Restauracja "Pałac Nieznanice"
ul. Sobieskiego 22A, Nieznanice, 42-270 KŁOMNICE
www.nieznanice.pl
UWAGA - OSTATNIE MIEJSCA!

TURYSTYKA:
Nieznanice, choć położone trochę na uboczu, są doskonałym miejscem na kilkudniowy pobyt, w czasie którego można zwiedzić okoliczne "miejsca mocy", jak Jasna Góra, klasztor i zabytkowy kościół drewniany w Gidlach, piękny kościół w Mstowie, słynną kaplicę Matki Boskiej w Żarkach, sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce, itd.

Turystów oczarują wspaniałe miejsca na bliskiej Jurze Częstochowskiej: ruiny zamku w Olsztynie, odrestaurowane obecnie zamki w Bobolicach i Mirowie, okolice Janowa i Złotego Potoku, dalej zamek Ogrodzieniec - doskonałe cele wycieczek pół i jednodniowych.

Ostatnio powstała ciekawa inicjatywa na Ziemi Kłomnickiej dotycząca szlaku rowerowego śladami słynnej rodziny śpiewaków - rodzeństwa Reszków. Pałac Nieznanice jest jednym z miejsc na tym szlaku.



PROGRAM KURSU 3 - DNIOWEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH:
WYKŁADOWCA: Mariusz Herdzina

PLIK Z PROGRAMEM KURSU DO POBRANIA >>>

Firma OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH zaprasza przedstawicieli zakładów pracy chronionej, obecnych i przyszłych członków komisji IPR, osoby zajmujące się w firmie INDYWIDUALNYMI PROGRAMAMI REHABILITACJI na 2 - dniowe WARSZTATY w ramach których uczestnicy utrwalą wiedzę o:

  • zmianach w indywidualnych programach rehabilitacji z uwzględnieniem zmian obow. od 1 stycznia 2008 r. wynikającymi z nowego Rozporządzenia MPIPS z dnia 19 grudnia 2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2007 r. Nr. 245 poz 1810),
  • tworzeniu i konstruowaniu indywidualnych programów rehabilitacji,
  • weryfikacja poprawności utworzonych programów,
  • doradztwo i konsultacje (pytania i odpowiedzi)


PROGRAM KURSU 3 - DNIOWEGO DLA ZAAWANSOWANYCH - kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne
WYKŁADOWCA: Izabela Stepaniak

UWAGA! NOWY PROGRAM KURSU DLA ZAAWANSOWANYCH (2 panel - Izabela Stepaniak kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne)

W związku z problemami dotyczącymi otrzymywania zaświadczeń z PFRON na wydatki objęte indywidualnym programem rehabilitacji - w dniu trzecim zostaną omówione sposoby obrony programów w PFRON i BON. (poniżej program) Dodatkowo jeżeli Państwo wybierają sie do PFRON po zaświadczenie prosimy o zabranie indywidualnych programów w celu ich ewentualnego skorygowania.

Dzień I - wykładowca Izabela Stepaniak (wyłącznie ćwiczenia)
1.Wniosek IPR ze zmianami od 1 stycznia 2008 r.
2.Konstruowanie konkretnych przykładów indywidualnych programów rehabilitacji w grupach kilku osobowych oraz ich poszczególne zbiorowe omówienie (wskazanie błędów oraz poprawnych rozwiązań)
3.Omówienie przykładów problematycznych pojawiających się w pracy doradców zawodowych
4.Konsultacje indywidualne dla uczestników szkolenia (korekta już realizowanych wniosków ipr dostarczonych przez uczestników szkolenia )

Dzień II - wykładowca Izabela Stepaniak (wykłady)
1.Wydatkowanie środków zfron na indywidualne programy wydatków - najpopularniejsze błędy w uzasadnianiu wydatków - z praktyki.
poprawa warunków pracy w miejsce zmniejszenia ograniczeń zawodowych,
objęcie pracownika ipr w ramach nagrody za dobrą pracę w miejsce objęcia programem osoby, która straciła możliwość wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku pracy,
brak indywidualizacji programu,
błędne uzasadnianie wydatków o charakterze socjalnym zmniejszających ograniczenia zawodowe w ramach ipr,
2.Uzasadnienie przykładowych wydatków w ramach IPR:
a) samochód,
b) sprzęt rehabilitacyjny, leczenie, leki,
c) turnus rehabilitacyjny,
d) notebook, nauka,
e) dostosowanie miejsca pracy: oświetlenie, wymiana okien, poszerzenie pomieszczenia,
f) wyposażanie stanowisk pracy.
3.Konsekwencje wydatkowania środków ZFRON niezgodnie z przeznaczeniem.
4.Wydatki w ramach pomocy indywidualnej a wydatki z IPR - zakup pralki, lodówki likwidacja barier architektonicznych w domu - z jakiej puli?
5.Leasing w ramach indywidualnych programów rehabilitacji - operacyjny czy finansowy?
6.Częściowe zakupy w ramach IPR (częściowo z dużego ZFRON lub środków własnych pracodawcy lub pozyskanych z dotacji unijnych).
7.Zakup w ramach IPR dla pracownika pracującego w systemie zmianowym - ile programów?
8.Sprzedaż środka trwałego zakupionego z IPR - niezamortyzowana wartość, co z zaświadczeniem o pomocy de minimis?
9.Lekarz w komisji rehabilitacyjnej po utracie statusu zakładu pracy chronionej i utrzymaniu wskaźnika zatrudnienia 25% osób niepełnosprawnych.
10.Wyposażenie stanowiska pracy telepracownikowi w ramach IPR.
11.Kontrola IPR - kompetencje organów kontrolujących, dane wrażliwe w ipr.

Dzień III - wykładowca Izabela Stepaniak (wykłady + ćwiczenia)
1.Problemy w uzyskaniu zaświadczenia o pomocy de minimis na wydatki w ramach IPR zwłaszcza w PFRON.
2.Jak prawidłowo uzasadniać IPR by obronić w sądzie- uzasadnienie i metody obrony.
3.Jak skonstruować zażalenie do Ministerstwa Pracy i skargę do sądu – argumenty.
4.Omówienie praktycznych przykładów odmowy zaświadczeń przez pfron.
5.Wskazanie błędów w programach, które skutkują niemożliwością ich obrony przed sądem.
6.Wyroki sądów w sprawach o wydatki z indywidualnych programów rehabilitacji.

UWAGA! Weryfikacja programów już utworzonych w związku z uzyskaniem zaświadczenia o pomocy de minimis.


opracowanie programu: Izabela Stepaniak i Mariusz Herdzina - NA ZLECENIE FIRMY OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - PODLEGA OCHRONIE PRAW AUTORSKICH

PLAN GODZINOWY:

17.05.2010 r. (poniedziałek)
11:00 -12:00 - przyjazd oraz zakwaterownie
12:00 - 13:00 - obiad
13:00 - 17:00 - zajęcia, wykłady
17:30 - atrakcje
20:00 - kolacja

18.05.2010 r. (wtorek)
8:00 - 9:00 - śniadanie
9:00 - 13:00 - zajęcia, wykłady
13:00 - 14:00 - obiad
14:00 - 16:00 - zajęcia, wykłady
16:00 - 20:00 - "Jurajska podróż w czasie i przestrzeniwycieczka po północnej części Jury Krakowsko -
                           Częstochowskiej*

20:00 - kolacja biesiadna

19.05.2010 r. (środa)
8:00 - 9:00 - śniadanie
9:00 - 14:00 - zajęcia, wykłady
13:30 - 14:00 - zakończenie szkolenia, rozdanie certyfikatów
14:00 - 15:00 - obiad
15:00 - wyjazd

Jurajska podróż w czasie i przestrzeniwycieczka po północnej części Jury Krakowsko - Częstochowskiej

Nasza propozycja jest doskonałą okazją do poznania malowniczych zakątków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Proponujemy zorganizowanie niecodziennej wyprawy szlakiem jurajskich jaskiń, ostańców, zamków i warowni.

W godzinach popołudniowych zaprosimy Państwa do odbycia trwającej około 3,5 godziny wędrówki w czasie i przestrzeni jaką odbędą zwiedzając ruiny zamku warownego, Rezerwat leśny Gór Sokolich oraz podziwiając podziemny świat tajemniczych jurajskich jaskiń krasowych. Podróż ta rozpocznie się w malowniczym otoczeniu lasów Rezerwatu Gór Sokolich będącym niewątpliwie jedne z piękniejszych rezerwatów leśnych w kraju.  Wizyta w Rezerwacie pozwoli Państwu na poznanie najpiękniejszych obszarów jury i wprowadzi ich w tajemniczy świat jurajskich jaskiń. W krasowych podziemiach skałek Gór Sokolich znajduje się Jaskinia Olsztyńska. W jej korytarzach, w migocącym świetle pochodni, przeniesiecie się Państwo w piękny, nieznany podziemny świat. Gdzie na każdym kroku zaskakiwać Was będzie piękno i bogactwo form krasowych od olbrzymich korytarzy, przez komnaty, aż po bogate formy naciekowe.

Kolejnym elementem wycieczki są ruiny zamku w Olsztynie będące charakterystycznym i pełnym urok akcentem krajobrazu Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Warownie wzniesione z kamienia wapiennego na szczytach wzgórz są przepięknie wkomponowane w otaczające je białe wapienne skały. Nazwano je Orlimi Gniazdami, gdyż tak samo jak gniazda orłów były przyczepione do szczytów skał. Dzięki swej kilkusetletniej historii każda z nich ma swoją niepowtarzalną historię zarówno tę prawdziwą jak i tą legendarną pełną zagadek , duchów i ukrytych skarbów. O tych bardziej i mniej znanych historiach ruin zamku w Olsztynie dowiecie się Państwo wszystkiego od przewodnika. Przepięknie wkomponowany w otaczające go skały zamek jest bez wątpienia perełką historyczną okolicy. To trudno opisać, to trzeba zobaczyć! W asyście przewodnika przejdziecie Państwo przez ruiny zamku i poznacie prawdziwą historię jak i jego legendy.

CENY:

DLA KLIENTÓW OBPON

1600,00 zł / osoba
1500,00 zł / druga osoba z tej samej firmy
1300,00 zł / trzecia i kolejna osoba z tej samej firmy


DLA POZOSTAŁYCH FIRM

1700,00 zł / osoba
1600,00 zł / druga osoba z tej samej firmy
1400,00 zł / trzecia i kolejna osoba z tej samej firmy

UWAGA RABAT 15%!  wartości dla uczestników poprzednich kursów organizowanych przez naszą firmę, jak również dla wszystkich uczestników książka autorstwa wykładowców gratis - serdecznie zapraszamy!

W cenie kursu 3 - dniowego:

  • materiały szkoleniowe,
  • książka "Wydatkowanie funduszu ZFRON na Indywidualne programy rehabilitacji" - I.Stepaniak, M.Herdzina - z dedykacją autorów
  • uczestnictwo w wykładach, możliwość indywidualnych konsultacji z wykładowcami
  • pełne wyżywienie (śniadanie x 2, obiad x 3, kolacja x 2)
  • serwis kawowy
  • 2 noclegi na terenie ośrodka
  • uroczysta kolacja dla uczestników kursu z muzyką w 1 dniu kursu
  • wszelkie atrakcje ujęte w PLANIE DZIENNO - GODZINOWYM kursu / indywidualnych konsultacji 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

opłacenie szkolenia wg. wybranego wariantu nie później niż na 3 dni przed jego rozpoczęciem
zgłoszenia przyjmowane będą nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia na numer faksu: (016) 670 63 02 wew. 34, lub 33 oraz e-mailem (skan wypełnionej karty zgłoszeniowej) na adres biuro@obpon.pl, Ewentualnej rezygnacji prosimy dokonać nie później jak na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń


KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA »»»



UWAGA! Indywidualnych ustaleń w sprawach uczestnictwa prosimy dokonywać nie później niż na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Możliwa rezerwacja pokoi pojedynczych, apartamentów (za dopłatą), możliwe skrócone uczestnictwo w szkoleniu np. 2 - dniowe (cena do uzgodnienia z organizatorem). W przypadku zgłoszenia większej niż 2 uczestników z jednej firmy istnieje mozliwość uzyskania dodatkowego rabatu.

UWAGA! JUŻ NIEBAWEM UKAŻE SIĘ NAJNOWSZA KSIĄŻKA DOTYCZĄCA TEMATYKI ZFRON - KOMPLEKSOWE PONAD 1000 STRONICOWE OPRACOWANIE AUTORSTWA PANI IZABELI STEPANIAK I PANA MARIUSZA HERDZINY. WYDAWCĄ KSIĄŻKI JEST OBPON. W KSIĄŻCE PRZEDSTAWIONY BĘDZIE STAN PRAWNY NA ROK 2010. OPRAWA TWARDA.


*data wydania książki i udostępnienia do sprzedaży - 2 połowa maja 2010 roku.



SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


PONADTO NA SZKOLENIU DOSTĘPNE BĘDĄ W SPRZEDAŻY NAJNOWSZE POZYCJE WYDAWNICZE FIRMY OBPON SKIEROWANE DO PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH:


    POMOC DE MINIMIS DLA ZATRUDNIAJĄCYCH OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE BILANSOWE I PODATKOWE ASPEKTY Ekonomiczne aspekty zatrudniania osób niepełnosprawnych w Polsce w świetle aktualnych uregulowań prawnych dotyczących pomocy publicznej ze szczególnym uwzględnieniem wpływu dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych na sytuację finansową jednostki

OSTATNIO ZORGANIZOWANE PRZEZ OBPON KURSY NA DORADCÓW ZAOWODOWYCH, CZŁONKÓW KOMISJI IPR:

DZIAŁ SPRZEDAŻY:
Agnieszka Sawicka
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 35
regiony: kujawsko-pomorskie, małopolskie, lubuskie
Paweł Szustal
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 37
e-mail: p.szustal@obpon.pl
regiony: pomorskie, mazowieckie, zachodnio-pomorskie
Anna Szymańska
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 41
regiony: wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, opolskie
Barbara Dunaj
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 45
regiony: dolnośląskie, łódzkie, lubelskie
Agnieszka Hano
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 46
regiony: śląskie, podkarpackie, podlaskie, świtokrzyskie




Organizator szkolenia:

OGÓLNOPOLSKIE CENTRUM SZKOLENIOWE DLA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

« powrót