e-ZFRON System Ewidencji Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Artykuł

« powrót
piątek, 19 marca 2010 r.

PRZYPOMINAMY! ISP Modzelewski i Wspólnicy: Konferencja 'Aspekty prawno-podatkowe funkcjonowania Zakładów Pracy Chronionej' 23 - 25 wrzesnia 2010r. DODATKOWY RABAT 15%!


INSTYTUT STUDIÓW PODATKOWYCH MODZELEWSKI I WSPÓLNICY

zaprasza na konferencję:

"Aspekty prawno-podatkowe funkcjonowania Zakładów Pracy Chronionej"

23 - 25 WRZEŚNIA 2010r.
Hotel Gromada, C E D Z Y N A

UWAGA! DLA WSZYSTKICH KLIENTÓW I ODBIORCÓW SERWISÓW INFORMACYJNYCH FIRMY OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZAPEWNIAMY ATRAKCYJNY RABAT NA UCZESTNICTWO W KONFERENCJI: 15% RABATU OD CENY SZKOLENIA. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!

Szanowni Państwo

Instytut Studiów Podatkowych ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną konferencję adresowaną do Zakładów Pracy Chronionej. Jej celem jest zaprezentowanie w przystępny, a zarazem w pełni profesjonalny sposób zagadnień dotyczących podanej w programie problematyki – ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich zmian w podatku od towarów i usług. W trakcie konferencji zostaną przedstawione zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku od nieruchomości oraz zaliczek od wynagrodzeń (PIT-4) w zakładach pracy chronionej w 2010 roku, planowane zmiany w ustawie o rehabilitacji wg projektu z 20 lipca 2010 r. oraz metody oceny sytuacji ekonomicznej podmiotu wnioskującego o pomoc publiczną (dofinansowanie SOD) stosowane przez PFRON i inne organy udzielające pomocy de minimis lub pomocy innej niż de minimis (model Altmana).


KOMUNIKAT OBPON: UWAGA ZAKŁADY PRACY CHRONIONEJ - list prof. dr. hab. Witolda Modzelewskiego do ZPChr w spr. istotnych kontrowersji interpretacyjnych związanych z zaliczaniem do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych i podatku dochodowym od osób fizycznych kwot uzyskiwanych przez pracodawców prowadzących zakłady pracy chronionej (zakłady aktywności zawodowej) z tytułu zwolnień podatkowych, tj. z podatku od nieruchomości oraz z zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych


Program konferencji:
 

  1. Metody oceny sytuacji ekonomicznej podmiotu wnioskującego o pomoc publiczną w formie dofinansowania SOD stosowane przez PFRON (model Altmana). Prezentacja danych finansowych w załączniku do wniosku o dofinansowanie oraz wniosku o udzielenie pomocy de minimis.
  2. Procedury postępowania administracyjnego prowadzonego przez PFRON – pisma z PFRON o odmowie wypłaty dofinansowania ze względu na trudną sytuację ekonomiczną. Wyjaśnienia, argumenty i dowody przedkładane do PFRON.
  3. Prezentacja danych w sprawozdaniu finansowym – wpływ stosowanej polityki rachunkowości na wartość wskaźnika Altmana. Analiza sprawozdań finansowych pod kątem trudnej sytuacji ekonomicznej jednostki wnioskującej o dofinansowanie SOD.
  4. Zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku od nieruchomości oraz zaliczek na podatek dochodowy (PIT-4) w zakładach pracy chronionej w 2010 roku.
  5. Planowane zmiany w ustawie o rehabilitacji według projektu z 20 lipca 2010 roku – zagrożenia dla zakładów pracy chronionej.
  6. Tryb odwoławczy w postępowaniu podatkowym oraz procedury dotyczące występowania przed WSA i NSA.
  7. Podatek od towarów i usług – bieżące problemy i możliwości dla podatników.
  8. Orzecznictwo NSA w zakresie podatku VAT.

Zajęcia poprowadzą:

 

prof. dr hab. Witold Modzelewski
- najwybitniejszy wykładowca problematyki podatkowej, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług, zaliczony w rankingu "Gazety Prawnej" do pierwszej trójki najlepszych doradców podatkowych kraju. Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, doradca podatkowy nr 00001, radca prawny, autor ponad 900 publikacji na tematy podatkowe, m.in. redaktor unikatowej serii Komentarzy do podatku od towarów i usług, podatków dochodowych oraz podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Od 33 lat wykłada problematykę podatkową na Uniwersytecie Warszawskim oraz wielu innych uczelniach. Autor opinii opracowanych dla Sejmu i Senatu. W latach 1992-1996 - wiceminister finansów. Od 13 lat występuje jako pełnomocnik w sporach podatkowych. Współtwórca Instytutu Studiów Podatkowych. Honorowy Przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
Jacek Pyssa
- dyrektor departamentu podatków bezpośrednich ISP, radca prawny zajmujący się m.in. obsługą nadzorów podatkowych dla największych polskich przedsiębiorstw dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych, pełnomocnik w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami w licznych sprawach podatkowych, praktyk oraz wykładowca akademicki. Jest autorem i współautorem książek i publikacji w zakresie prawa podatkowego, w tym zwłaszcza podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.
Joanna Wawrzyńczak
- Dyrektor Finansowy w Ogólnopolskiej Bazie Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, doradca w organizacji pracodawców OBPON.ORG, konsultant w serwisie www.vademecumwiedzy.pl, wieloletni Główny Księgowy w dużym zakładzie pracy chronionej. Doktorant na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, ukończone studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i kontroli finansowej, świadectwo kwalifikacyjne Ministra Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Autorka książki wydawnictwa OBPON 2008: 'Bilansowe i podatkowe aspekty funkcjonowania zakładów pracy chronionej oraz pracodawców z otwartego rynku pracy'.
Sędzia NSA - gość specjalny

Konferencja odbędzie się w Hotelu Gromada - centrum konferencyjnym położonym wśród lasów sosnowych, w sąsiedztwie zalewu Cedzyńskiego.

W ramach programu organizatorzy zapewniają wycieczkę do jaskini "RAJ" oraz kolacje w karczmie regionalnej (prosimy o zabranie strojów turystycznych).

Z A P R A S Z A M Y


UWAGA:
Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i kolację już w dniu poprzedzającym konferencję tj. 22 września 2010 r. od godz. 17.00. Miejsca będą rezerwowane wg kolejności wpływów kart zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa wraz z materiałami - 1.360 zł
Należność za zakwaterowanie i wyżywienie - 790 zł

Ilość pokoi jednoosobowych ograniczona - decyduje kolejność wpływu karty zgłoszenia.

Dla naszych stałych uczestników 15 % zniżki

UWAGA! DLA WSZYSTKICH KLIENTÓW I ODBIORCÓW SERWISÓW INFORMACYJNYCH FIRMY OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZAPEWNIAMY ATRAKCYJNY RABAT NA UCZESTNICTWO W KONFERENCJI: 15% RABATU OD CENY SZKOLENIA. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Aby dokonać zgłoszenia należy:

  1. Przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia pocztą lub faksem na adres Oddziału ISP w Krakowie - 31-046 Kraków, ul. św. Gertrudy 7/12 tel. (012) 423-23-00, 432-25-60, 432-25-61, fax wew. 22
  2. Dokonać wpłaty na konto bankowe:

    Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski
    i Wspólnicy Sp. z o.o.
    04-367 Warszawa, ul. Kaleńska 8
    PEKAO S.A. X Oddział Warszawa
    65 1240 1095 1111 0000 0336 0556

  3. Umieścić na przelewie nazwę firmy, nazwisko uczestnika oraz termin szkolenia i przesłać faksem na w/w numer.
  4. Szczegółowy harmonogram prześlemy Państwu po otrzymaniu karty zgłoszenia.
  5. Wpłaty należy dokonać po potwierdzeniu uczestnictwa przez organizatora konferencji.
Dodatkowych informacji udzielają:

Irena Krawczyk - Dyrektor Oddziału ISP w Krakowie tel. kom. 604-994-897

Izabela Siatka - Specjalista d/s szkoleń tel. kom. 500 196 453


karta zgłoszeniowa »

0
Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy
31-046 Kraków, ul. św. Gertrudy 7/12, tel.(012) 423-23-00, 432-25-60, fax wew. 22 lub 25
Bank PEKAO SA X O/Warszawa 65 1240 1095 1111 0000 0336 0556
e-mail: biuro.krakow@isp-modzelewski.pl
« powrót