e-ZFRON System Ewidencji Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Artykuł

« powrót
wtorek, 2 marca 2010 r.

SZKOLENIE OBPON, ISP MODZELEWSKI: Kontrowersje wokół podatku od nieruchomości oraz zaliczek PIT-4 w zakładach pracy chronionej w świetle interpretacji indywidualnych Urzędów i Izb Skarbowych, wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz orzecznictwa WSA i NSA UWAGA - OSTATNIE MIEJSCA! DODATKOWE SZKOLENIE W KRAKOWIE 08.04.2010r.



OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


we współpracy z INSTYTUTEM STUDIÓW PODATKOWYCH MODZELEWSKI I WSPÓLNICY
zaprasza na najnowszy cykl szkoleń ogólnopolskich pt:

"Kontrowersje wokół podatku od nieruchomości oraz zaliczek PIT-4 w zakładach pracy chronionej w świetle interpretacji indywidualnych Urzędów i Izb Skarbowych, wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz orzecznictwa WSA i NSA.

Kontrole UKS w zpch i związane z tym konsekwencje. Tryb odwoławczy w postępowaniu podatkowym oraz procedury dotyczące występowania przed WSA i NSA."

DODATKOWE SZKOLENIE W KRAKOWIE: 8.04.2010r.
UWAGA - OSTATNIE MIEJSCA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!
DLA 2 i 3 OSOBY Z TEJ SAMEJ FIRMY ISNIEJE MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY

WYKŁADOWCY:
Joanna Wawrzyńczak, prof. Witold Modzelewski, Jacek Pyssa

   Firma OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH wspólnie z Instytutem Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy zaprasza na najnowszy cykl szkoleń dotyczących kontrowersji związanych z zaliczaniem do kosztów uzyskania przychodów podatku od nieruchomości oraz zaliczek od wynagrodzeń PIT-4 w zakładach pracy chronionej.

PRZYGOTUJ SIĘ DO KONTROLI URZĘDU SKARBOWEGO - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROBLEMACH ZWIĄZANYCH Z ZALICZANIEM DO KOSZTÓW PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI ORAZ ZALICZEK PIT-4 W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ, POZNAJ ZASADY, JAKIMI POSZCZEGÓLNE URZĘDY SKARBOWE KIERUJĄ SIĘ PODCZAS KONTROLI ORAZ JAKĄ LINIĘ OBRONY NALEŻY PRZYJĄĆ I JAKIE KROKI POCZYNIĆ, ABY SKUTKI KONTROLI BYŁY JAK NAJMNIEJ DOTKLIWE!

TERMINY I MIASTA:
Katowice - 2 kwietnia 2010r. -
OSTATNIE MIEJSCA
Poznań - 6 kwietnia 2010r. - OSTATNIE MIEJSCA
Kraków - 8 kwietnia 2010r. - OSTATNIE MIEJSCA
Wrocław - 12 kwietnia 2010r. -
OSTATNIE MIEJSCA

   Powyższe kwestie są obecnie niezmiernie ważne, ponieważ zbliża się termin złożenia rocznego zeznania podatkowego za 2009 rok. Termin ten upływa 31 marca 2010 roku w przypadku podatników będących osobami prawnymi oraz 30 kwietnia 2010 roku w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.
   Wątpliwości dotyczące podatków w zakładach pracy chronionej nie są związane z obowiązującymi przepisami w zakresie podatku dochodowego, lecz są konsekwencją niespójnych interpretacji indywidualnych wydawanych przez organy skarbowe.
W tej chwili każdy z zakładów pracy chronionej podejmuje we własnym zakresie trudną i niosącą określone konsekwencje decyzję, czy zaliczać te podatki do kosztów uzyskania przychodów, czy też wyłączać je z kosztów.
   W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele sygnałów od zakładów pracy chronionej o masowych kontrolach w zakresie poprawności obliczenia podstawy opodatkowania CIT i PIT, przeprowadzanych przez urzędy kontroli skarbowej. Urzędnicy przychodzą z nastawieniem, aby wyłączyć podatek od nieruchomości z kosztów podatkowych.
   Często zdarza się, że w sytuacji, kiedy podatnik nieumiejętnie odwoła się od niekorzystnej decyzji urzędu skarbowego czy urzędu kontroli skarbowej, wydanej w wyniku przeprowadzonej kontroli, przegrywa sprawę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.
   W związku z powyższymi wątpliwościami oraz obawami zakładów pracy chronionej związanymi z kontrolami urzędów skarbowych oraz urzędów kontroli skarbowej, które aktualnie mają miejsce, firma Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Instytutem Studiów Podatkowych Modzelewski  i Wspólnicy zaprasza Państwa na najnowszy cykl szkoleń, których tematyką będą zeznania podatkowe w zakładach pracy chronionej za 2009 rok oraz praktyczne porady dotyczące odwołań i zaskarżania decyzji organów skarbowych do WSA i NSA. Szkolenia odbędą się jeszcze przed upływem terminów złożenia zeznań podatkowych CIT i PIT za 2009 rok.

WAŻNE!

   INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 16.03.2010r. ORGANIZACJA OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OBPON.ORG WYSTOSOWAŁA  DO MINISTERSTWA FINANSÓW PETYCJĘ w sprawie zmiany interpretacji ogólnej MF Nr DD6/8213/165/KWW/09/BMI9/11871 z dnia 5 marca 2010 r. w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kwot podatku od nieruchomości przez pracodawców prowadzących zakłady pracy chronionej, jak również niestosowania przedmiotowej interpretacji w odniesieniu do lat ubiegłych, tj. w okresie poprzedzającym rok wydania interpretacji ogólnej przez Ministra Finansów.
   Jednocześnie W DNIU 16.03.2010r. ORGANIZACJA WYSTOSOWAŁA  DO PEŁNOMOCNIKA RZĄDU, PANA JAROSŁAWA DUDY PROŚBĘ O POPARCIE PETYCJI ORGANIZACJI OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WYSTOSOWANĄ PRZEZ NASZĄ ORGANIZACJĘ DO MINISTERSTWA FINANSÓW W DNIU 16.03.2010r. w sprawie zmiany interpretacji ogólnej MF Nr DD6/8213/165/KWW/09/BMI9/11871 z dnia 5 marca 2010 r. w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kwot podatku od nieruchomości przez pracodawców prowadzących zakłady pracy chronionej, jak również niestosowania przedmiotowej interpretacji w odniesieniu do lat ubiegłych, tj. w okresie poprzedzającym rok wydania interpretacji ogólnej przez Ministra Finansów.

KOMUNIKAT OBPON.ORG: PROŚBA DO PEŁNOMOCNIKA RZĄDU DO SPRAW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, PANA JAROSŁAWA DUDY O POPARCIE PETYCJI OBPON.ORG DO MINISTERSTWA FINANSÓW W SPRAWIE ZMIANY INTERPRETACJI OGÓLNEJ MF W ZAKRESIE ZALICZANIA DO KOSZTÓW UZYSKANIA PRZYCHODÓW KWOT PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI W ZPCHR I NIESTOSOWANIA PRZEDMIOTOWEJ INTERPRETACJI W OKRESIE POPRZEDZAJĄCYM ROK WYDANIA TEJ INTERPRETACJI

KOMUNIKAT OBPON.ORG: PETYCJA ORGANIZACJI OBPON.ORG do Ministerstwa Finansów w sprawie zmiany interpretacji ogólnej MF z dnia 5 marca 2010 r. w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kwot podatku od nieruchomości przez pracodawców prowadzących zakłady pracy chronionej, jak również niestosowania przedmiotowej interpretacji w odniesieniu do lat ubiegłych, tj. w okresie poprzedzającym rok wydania interpretacji ogólnej przez Ministra Finansów




WYKŁADOWCY:
prof. dr hab. Witold Modzelewski
- najwybitniejszy wykładowca problematyki podatkowej, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług, zaliczony w rankingu "Gazety Prawnej" do pierwszej trójki najlepszych doradców podatkowych kraju. Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, doradca podatkowy nr 00001, radca prawny, autor ponad 900 publikacji na tematy podatkowe, m.in. redaktor unikatowej serii Komentarzy do podatku od towarów i usług, podatków dochodowych oraz podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Od 33 lat wykłada problematykę podatkową na Uniwersytecie Warszawskim oraz wielu innych uczelniach. Autor opinii opracowanych dla Sejmu i Senatu. W latach 1992-1996 - wiceminister finansów. Od 13 lat występuje jako pełnomocnik w sporach podatkowych. Współtwórca Instytutu Studiów Podatkowych. Honorowy Przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Jacek Pyssa
dyrektor departamentu podatków bezpośrednich ISP, radca prawny zajmujący się m.in. obsługą nadzorów podatkowych dla największych polskich przedsiębiorstw dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych, pełnomocnik w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami w licznych sprawach podatkowych, praktyk oraz wykładowca akademicki. Jest autorem i współautorem książek i publikacji w zakresie prawa podatkowego, w tym zwłaszcza podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.

Joanna Wawrzyńczak
Dyrektor Finansowy w Ogólnopolskiej Bazie Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, doradca w organizacji pracodawców OBPON.ORG, konsultant w serwisie www.vademecumwiedzy.pl, wieloletni Główny Księgowy w dużym zakładzie pracy chronionej. Doktorant na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, ukończone studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i kontroli finansowej, świadectwo kwalifikacyjne Ministra Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Autorka książki wydawnictwa OBPON 2008: 'Bilansowe i podatkowe aspekty funkcjonowania zakładów pracy chronionej oraz pracodawców z otwartego rynku pracy'.

TERMINY I MIEJSCA:

  Wykładowcy: Joanna Wawrzyńczak, prof. Witold Modzelewski  
1. Warszawa - 26 marca 2010r.
Centrum Konferencyjne GALERIA NA KOLE
ul. Ciołka 16, 01-443 Warszawa
www.puhit.pl
OSTATNIE MIEJSCA!

lokalizacja
3. Katowice - 2 kwietnia 2010r.
Hotel System PREMIUM Katowice
ul. Szybowcowa 1, 40-502 Katowice
www.hotelsystem.pl
OSTATNIE MIEJSCA!

lokalizacja
  Wykładowcy: Joanna Wawrzyńczak, Jacek Pyssa  
4. Poznań - 6 kwietnia 2010r.
Hotel System PREMIUM Poznań
ul. Lechicka 101, 61-619 Poznań
www.poznan.hotelsystem.pl
OSTATNIE MIEJSCA!

lokalizacja
5. Kraków - 8 kwietnia 2010r.
Hotel Atrium

ul. Krzywa 7, 31-149 Kraków
www.hotelatrium.pl
DODTAKOWE SZKOLENIE


lokalizacja
6. Wrocław - 12 kwietnia 2010r.
Art Hotel
ul. Kiełbaśnicza 20, 50-110 Wrocław
www.arthotel.pl

lokalizacja


PROGRAM KURSU:

  1. ZAKŁADOWY FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KSIĘGACH RACHUNKOWYCH ZAKŁADU PRACY CHRONIONEJ.
    1. Podatek od nieruchomości, podatek rolny i leśny w zakładzie pracy chronionej w ujęciu bilansowym - składanie deklaracji i schematy księgowania kwot pochodzących ze zwolnienia.
    2. Podatek od czynności cywilnoprawnych - warunki zwolnienia, podstawa księgowania kwot przekazywanych na ZFRON i PFRON.
    3. Zwolnienia z opłat w księgach rachunkowych. Wyjaśnienia MPiPS oraz orzecznictwo sądowe.
    4. Środki ZFRON pochodzące z PIT-4, podział środków, zasady odprowadzania pobranych od wynagrodzeń zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
    5. Sprzedaż środków trwałych sfinansowanych z ZFRON - schematy księgowe, kwota do przekazania na ZFRON oraz podział przekazanej kwoty w przypadku zbycia. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów oraz Biura Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
    6. Terminy i procedury przekazywania środków uzyskanych ze zwolnień z podatków i opłat na ZFRON i PFRON.
    7. Konsekwencje nieterminowych wpłat na ZFRON, skutki finansowe i podatkowe.
    8. Kontrowersje związane z terminem przekazywania środków z PIT-4 na wyodrębniony rachunek bankowy ZFRON w związku ze zmianą stanowiska BON. Podejście organów skarbowych w trakcie kontroli ZFRON.
    9. Rachunek bankowy środków ZFRON. Ewidencja odsetek od środków zgromadzonych na wyodrębnionym rachunku bankowym funduszu rehabilitacji. Wydatkowanie ZFRON utworzonego z odsetek. Zapytania w tej materii do MPiPS oraz UOKiK.
    10. Kasa ZFRON - zasady i regulacje dotyczące prowadzenia kasy dla środków funduszu rehabilitacji w świetle wyjaśnień MPiPS.
    11. Ewidencja funduszu ZFRON jako obowiązek ustawowy pracodawcy. Ewidencja analityczna ZFRON w księgach rachunkowych. Weryfikacja poprawności naliczenia funduszu ze stanem środków na wyodrębnionym rachunku.
    12. Wydatki z ZFRON w ramach pomocy indywidualnej (zwrotnej, bezzwrotnej) - procedury, księgowanie, wyjaśnienia MPiPS dotyczące zakazu refundacji.
    13. Wydatki z ZFRON w ramach indywidualnych programów rehabilitacji - schematy księgowania pomocy socjalnej oraz pomocy de minimis.
    14. Wydatkowanie środków ZFRON ogólnego - stosowane rozwiązania księgowe.
    15. Zakup środków trwałych sfinansowanych z ZFRON, wybór metody księgowania i związane z tym konsekwencje.
    16. Finansowanie środków trwałych z ZFRON w drodze leasingu. Warunki określone rozporządzeniem w sprawie ZFRON dotyczące leasingu. Różnice pomiędzy leasingiem finansowym i operacyjnym.
  2. ŚRODKI TWORZĄCE ZFRON W ASPEKCIE PODATKOWYM - KONTROWERSJE ZWIĄZANE Z PODATKIEM OD NIERUCHOMOŚCI I ZALICZKAMI PIT-4 W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ.
    1. Zwolnienie z podatku od nieruchomości w zakładach pracy chronionej - środki tworzące fundusz rehabilitacji w świetle interpretacji indywidualnych urzędów skarbowych oraz wyjaśnień Ministerstwa Finansów w latach 2004-2007.
    2. Środki uzyskane ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w zakładach pracy chronionej, przekazywane na ZFRON i PFRON według interpretacji indywidualnych wydanych przez Izby Skarbowe w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy i Katowicach w latach 2008-2010.
    3. Pozostałe zwolnienia z podatków i opłat w zakładach pracy chronionej.
    4. Wynagrodzenia brutto z tytułu umowy o pracę i innych tytułów, o których mowa w art. 12 ustawy PIT - moment zaliczenia do kosztów bilansowych oraz do kosztów uzyskania przychodów.
    5. Środki funduszu rehabilitacji utworzonego z części zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT-4) a koszty uzyskania przychodów. Interpretacje indywidualne.
    6. Kwoty uzyskane z PIT-4 w części przekazywanej do PFRON - rozbieżności pomiędzy kwalifikowaniem do kosztów podatkowych w interpretacjach Izb Skarbowych i wyrokach Sądów Administracyjnych. Podstawa prawna, ustalenia organów skarbowych w trakcji kontroli podatkowej.
    7. Nadwyżka SOD z lat ubiegłych w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Interpretacje organów skarbowych.
    8. Wystąpienie do Ministerstwa Finansów o wydanie interpretacji ogólnej w sprawie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania podatku od nieruchomości oraz PIT-4 w zakładach pracy chronionej.
    9. Wyroki Wojewódzkich Sądów Administracyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów podatku od nieruchomości.
    10. Ustalanie podstawy opodatkowania do rocznego zeznania podatkowego CIT i PIT za 2009 r. w zakładach pracy chronionej - najczęstsze problemy i wątpliwości.
    11. Terminy przedawnienia zobowiązań podatkowych. Okres przechowywania dokumentacji ZFRON.
    12. Korygowanie rocznych zeznań podatkowych CIT i PIT - okoliczności, procedury i terminy.
  3. WYDATKI Z FUNDUSZU REHABILITACJI, W TYM W RAMACH POMOCY DE MINIMIS, W ASPEKCIE PODATKOWYM (CIT, PIT, VAT).
    1. Wydatki z ZFRON stanowiące pomoc socjalną dla niepełnosprawnych pracowników.
    2. Najnowsze interpretacje Izb Skarbowych dotyczące wydatków poniesionych w ramach indywidualnych programów rehabilitacji, stanowiących pomoc o charakterze socjalnym lub pomoc stanowiącą przysporzenie korzyści dla pracodawcy.
    3. Wydatki z ZFRON stanowiące przysporzenie korzyści dla pracodawcy, w tym w ramach zasady de minimis, jako koszty uzyskania przychodów w świetle przepisów o podatku dochodowym.
    4. Pomoc de minimis w interpretacjach organów podatkowych.
    5. Limit pomocy de minimis - obliczanie pułapu pomocy w okresie trzech lat kalendarzowych. Data poniesienia wydatku dla celów bilansowych i podatkowych a dzień udzielenia pomocy de minimis dla wydatków z ZFRON.
    6. Brak zaświadczenia potwierdzającego charakter pomocy de minimis - konsekwencje finansowe, bilansowe i podatkowe.
    7. Środki przedakcesyjne ZFRON - wydatkowanie.
    8. Sprzedaż środków trwałych sfinansowanych z ZFRON a zaświadczenie de minimis. Wyjaśnienia UOKiK i MPiPS.
    9. Warunki utrzymania i wydatkowania środków ZFRON po rezygnacji ze statusu zakładu pracy chronionej. Występowanie o wydanie zaświadczenia de minimis po utracie statusu zakładu pracy chronionej - podstawa prawna.
    10. Wydatki z ZFRON a prawo do odliczenia podatku VAT. Wydatki netto/brutto z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle wyjaśnień organów skarbowych.
    11. Świadczenia z ZFRON dla osób niepełnosprawnych według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Odmienne interpretacje indywidualne Urzędów Skarbowych i Izb Skarbowych.
    12. Amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z nadwyżki SOD otrzymanej do 31 grudnia 2006 roku - podstawa prawna.
    13. Amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z nadwyżki SOD otrzymanej po 1 stycznia 2007 r.
    14. Pozostałe wydatki z nadwyżki SOD otrzymanej w latach 2004-2006 w świetle przepisów ustaw podatkowych.
    15. Wydatki z nadwyżki SOD otrzymanej po 1 stycznia 2007 r. Interpretacje indywidualne w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz korygowania zeznań podatkowych.
    16. Amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z ZFRON utworzonego ze zwolnień z podatków i opłat.
    17. Równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych zakupionych z ZFRON odnoszona na pozostałe przychody operacyjne - interpretacje indywidualne.
    18. Równowartość pozostałych wydatków sfinansowanych z ZFRON odnoszona na pozostałe przychody operacyjne w świetle wyjaśnień organów skarbowych.
  4. ORZECZNICTWO W ZAKRESIE ŚRODKÓW TWORZĄCYCH ZFRON I WYDATKÓW Z ZFRON, W TYM W RAMACH POMOCY DE MINIMIS W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ.
    1. Interpretacje indywidualne Urzędów Skarbowych.
    2. Interpretacje indywidualne Izb Skarbowych.
    3. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów.
    4. Stanowiska Biura Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
    5. Wyroki Wojewódzkich Sądów Administracyjnych w zakresie funduszu ZFRON i pomocy de minimis.
    6. Wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego w zakresie środków tworzących fundusz ZFRON w zakładach pracy chronionej.
  5. KONTROLA POPRAWNOŚCI PODSTAWY OPODATKOWANIA W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ PRZEZ URZĘDY KONTROLI SKARBOWEJ.
    1. Podstawa prawna przeprowadzenia kontroli.
    2. Zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej.
    3. Zakres i przebieg kontroli.
    4. Dowody w trakcie kontroli, składane wyjaśnienia, protokół z kontroli.
    5. Konsekwencje nieprawidłowości wykazanych w protokole kontroli podatkowej.
    6. Wszczęcie postępowania podatkowego.
    7. Ustalenie zobowiązania podatkowego.
    8. Aktualne stanowiska Urzędów Skarbowych i Urzędów Kontroli Skarbowej w trakcie kontroli poprawności wykazanej podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym w zakładach pracy chronionej.

Procedury związane z zaskarżeniem decyzji organu podatkowego do wojewódzkiego sądu administracyjnego oraz do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
    Postępowanie kasacyjne.
  1. Wymogi formalne skargi kasacyjnej jako pisma procesowego.
  2. Podstawy kasacyjne (z uwzględnieniem uchwały pełnego składu Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 26 października 2009 r.).
  3. Postępowanie kasacyjne.
    1. postępowanie przygotowawcze (wątpliwości w zakresie pojęcia niedopuszczalności skargi kasacyjnej)
    2. postępowanie przed NSA
    3. charakter rozstrzygnięć NSA
    Postępowanie przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi
  1. Strony - zdolność sądowa i procesowa
  2. Pełnomocnicy
  3. Skarga jako pismo procesowe.
  4. Posiedzenia sądowe.
  5. Orzeczenia sądowe.
    - rodzaje orzeczeń
    - prawomocność orzeczeń
  6. Postępowanie mediacyjne.
  7. Postępowanie uproszczone.
  8. Koszty sądowe, w tym prawo pomocy.
    Tryb odwoławczy w postępowaniu podatkowym.
  1. Odwołanie od decyzji
    1. Wymogi formalne odwołania jako pisma procesowego.
    2. Postępowanie dowodowe w ramach postępowania odwoławczego.
    3. Charakter i rodzaj rozstrzygnięć organu odwoławczego.
    4. Wykonalność decyzji.
  2. Zażalenia na postanowienie.


PLAN GODZINOWY:

9:00 - 9:30 rejestracja uczestników
9:30 - 11:00 wykłady
11:00 - 11:15 przerwa kawowa
11:15 - 12:45 wykłady
12:45 - 13:15 obiad
13:15 - 14:45 wykłady
14:45 - 15:00 przerwa kawowa
15:00 - 16:30 wykłady

CENNIK SZKOLEŃ:

DLA KLIENTÓW ( , , )
cena: 590,00 zł
DLA 2 i 3 OSOBY Z TEJ SAMEJ FIRMY ISNIEJE MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY
klientem OBPON jest każda firma posiadająca wykupiony, aktywny dostęp do przynajmniej jednej z naszych podstawowych usług: ( , , ) cena promocyjna dla Klientów naszej firmy obowiązuje od dnia 25.08.2008r.
PRZYPOMINAMY! Klienci firmy OBPON otrzymują atrakcyjne rabaty również na szkolenia i kursy kilkudniowe oraz szkolenia wyjazdowe, zagraniczne.
DLA POZOSTAŁYCH FIRM:
cena: 650,00 zł
DLA 2 i 3 OSOBY Z TEJ SAMEJ FIRMY ISNIEJE MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY






ZGŁOSZENIA PRZYJMUJĄ:

Agnieszka Sawicka
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 35, e-mail: a.sawicka@obpon.pl
regiony: kujawsko-pomorskie, małopolskie, lubuskie
Paweł Szustal
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 37, e-mail: p.szustal@obpon.pl
regiony: pomorskie, mazowieckie, zachodnio-pomorskie
Anna Szymańska
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 41, e-mail: a.szymanska@obpon.pl
regiony: wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, opolskie
Barbara Dunaj
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 45, e-mail: b.dunaj@obpon.pl
regiony: dolnośląskie, łódzkie, lubelskie
Agnieszka Hano
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 46, e-mail: a.hano@obpon.pl
regiony: śląskie, podkarpackie, podlaskie, świtokrzyskie
Krzysztof Konopelski - specjalista ds. sprzedaży aplikacji E-SOD v2, prezentacji reklamowych
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 36
e-mail: k.konopelski@obpon.pl

 


 

Organizator szkolenia:

OGÓLNOPOLSKIE CENTRUM SZKOLENIOWO - DORADCZE DLA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH



« powrót