e-ZFRON System Ewidencji Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Artykuł

« powrót
piątek, 18 września 2009 r.

OBPON: 3 - dniowy (2 panelowy) 'KURS NA DORADCĘ ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR' wydatkowanie środków ZFRON na IPR dla początkujących + kurs doszkalający dla uczestników zawansowanych (kontynuacja) GDYNIA 18,19,20 LISTOPADA 2009r.


OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


zaprasza na 3 - dniowy

"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR"

(18,19,20 listopada 2009r.)

Hotton*** Hotel
ul. Św. Piotra 8
81-347 Gdynia

PANEL 1:
"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR"
DLA POCZĄTKUJĄCYCH

certyfikat DORADCY ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR

(18-20 listopada 2009r.)
MARIUSZ HERDZINA

PANEL 2:
"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR"
DLA ZAAWANSOWANYCH - kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne

certyfikat rozszerzający DORADCY ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR

(18-20 listopada 2009r.)
IZABELA STEPANIAK

WYKŁADOWCY:

Mariusz Herdzina doradca zawodowy
zawód wykonywany: wspólnik w firmie konsultingowo-szkoleniowej, doradca zawodowy - praktyk, członek zespołów orzekających o niepełnosprawności
specjalizacja: orzecznictwo, stopnie niepełnosprawności, kody niepełnosprawności, orzeczenia o niepełnosprawności w kontekście wydatków z ZFRON, indywidualne programy rehabilitacji
Doradca zawodowy z certyfikatem MPIPS nr certyfikatu IV/536/02, od 10 lat członek kilku zespołów orzekających o stopniu niepełnosprawności w Krakowie, nadzoruje prawidłowość wydawanych orzeczeń w zakresie poprawności wskazań do zatrudnienia na terenie kilku województw, od trzech lat prowadzi warsztaty oraz kursy doradztwa zawodowego dla członków Komisji Rehabilitacyjnej w zakładzie pracy chronionej, szkolenia dla firm w zakresie orzekania o niepełnosprawności, konstruowania IPR, zatrudniania osób niepełnosprawnych a jako doradca zawodowy opracowuje Indywidualne Programy Rehabilitacji w zakładach pracy chronionej, współpracuje z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy. Doradca na stałe współpracujący z firmą OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, współautor książki wydawnictwa OBPON 2008 pt.: "Indywidualne programy rehabilitacji". Świadczy indywidualne usługi doradcze dla klientów OBPON, wykładowca na szkoleniach organizowanych przez firmę OBPON, konsultant w należącym do OBPON serwisie www.vademecumwiedzy.pl
Izabela Stepaniak prawnik
zawód wykonywany: doradca
specjalizacja: wydatkowanie ZFRON, konstruowanie IPR, wzory dokumentów: regulamin zfron, wnioski o pomoc indywidualną, pomoc de minimis, korzyści z zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, orzeczenia o niepełnosprawności - system orzecznictwa, doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych, uprawnienia osób niepełnosprawnych
Prowadzi firmę zajmującą sie doradztwem dla zakładów pracy chronionej oraz otwartego rynku pracy w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych, przeprowadza audyty wydatkowania pomocy publicznej u przedsiębiorcy, konstruuje Indywidualne Programy Rehabilitacji, doradza dla otwartego rynku pracy jakie korzyści wynikają z zatrudnienia osób niepełnosprawnych, specjalizacja pomoc publiczna dla Zakładów Pracy Chronionej ze szczególnym uwzględnieniem w wydatkowaniu środków ZFRON w kontekście pomocy de minimis. Na stałe współpracuje z firmą OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, wykładowca na szkoleniach organizowanych przez OBPON, indywidualne doradztwo dla Klientów OBPON. Współautorka książki wydawnictwa OBPON 2008 pt.: "Indywidualne programy rehabilitacji", konsultant w należącym do OBPON serwisie www.vademecumwiedzy.pl

SZKOLENIE ADRESUJEMY DO:
Kandydatów na doradców zawodowych, członków komisji IPR oraz do obecnych doradców zawodowych, członków komisji IPR odpowiedzialnych za wydatkowanie środków ZFRON i IPR, właścicieli zakładów pracy chronionej, Prezesów, kadrę zarządzającą, pracowników działów księgowości, członków komisji IPR i doradców zawodowychw ZPChr, osoby odpowiedzialne za wydatkowanie środków ZFRON szczególnie w kontekście wydatkowania IPR, wszystkich sympatyków firmy OBPON i wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu.

CEL SZKOLENIA:
Uzyskanie certyfikatu doradcy zawodowego, członka komisji IPR, ugruntowanie wiedzy dla obecnych doradców zawodowych i członków komisji IPR, audyt poprawności zrealizowanych i bedących w realizacji programów, zaznajomienie się z bieżącymi interpretacjami przepisów prawa, nadchodzącymi zmianami, problemami z praktyki wykładowców będących doradcami w wielu firmach ze statusem zpchr, indywidualne konsultacje.

Stykając się na codzień z problemami pracodawców osób niepełnosprawnych w zakładach pracy chronionej wiadomo nam, że wielu z nich posiada i gromadzi środki zakładowego funduszu z przeznaczeniem na indywidualne programy rehabilitacji. W praktyce spotykamy się często z ich nieumiejętnym wydatkowaniem lub też szczątkowym czy nawet całkowitym brakiem ich wydatkowania. Jesteśmy pewni, że obecność na naszym kursie okaże się niezwykle przydatna w zakresie wykorzystania środków na IPR. Serdecznie zapraszamy!


TERMIN I MIEJSCE:
18,19,20. 11.2009r.
Hotel HOTTON ****
ul. Św. Piotra 8
81-347 Gdynia
www.hotton.pl


OPIS OBIEKTU:
Doskonała lokalizacja – centrum Gdyni, na granicy portu, a jednocześnie w niewielkiej odległości od plaży (około 800 metrów), Bulwaru Nadmorskiego i przystani jachtowej — to idealne miejsce na spotkania biznesowe i wypoczynek. Dzień pełen zmagań uwieńczy czas spędzony w części rekreacyjnej hotelu. Tu przy dobrej muzyce możecie Państwo skorzystać z sauny parowej i suchej oraz jacuzzi. Po chwilach relaksu zapraszamy do małego drink-baru w części wypoczynkowej.
Kompleks ten połączony jest z salką konferencyjną. Z okien rozpościera się widok na Port i Zatokę Gdańską. Zapraszamy wszystkich Gości do dwóch wyjątkowych Restauracji z kuchnią pachnącą świeżymi ziołami i przyprawami z najdalszych zakątków świata. Menu przygotowane przez doświadczonego Szefa Kuchni zabierze Państwa w kulinarną podroż smaków, a nasi pracownicy dopilnują, by czas spędzony w restauracjach hotelu Hotton należał do niezapomnianych chwil.


PROGRAM KURSU 3 - DNIOWEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH:
WYKŁADOWCA: Mariusz Herdzina

PLIK Z PROGRAMEM KURSU DO POBRANIA >>>

Firma OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH zaprasza przedstawicieli zakładów pracy chronionej, obecnych i przyszłych członków komisji IPR, osoby zajmujące się w firmie INDYWIDUALNYMI PROGRAMAMI REHABILITACJI na 2 - dniowe WARSZTATY w ramach których uczestnicy utrwalą wiedzę o:

  • zmianach w indywidualnych programach rehabilitacji z uwzględnieniem zmian obow. od 1 stycznia 2008 r. wynikającymi z nowego Rozporządzenia MPIPS z dnia 19 grudnia 2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2007 r. Nr. 245 poz 1810),
  • tworzeniu i konstruowaniu indywidualnych programów rehabilitacji,
  • weryfikacja poprawności utworzonych programów,
  • doradztwo i konsultacje (pytania i odpowiedzi)


PROGRAM KURSU 3 - DNIOWEGO DLA ZAAWANSOWANYCH - kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne
WYKŁADOWCA: Izabela Stepaniak

Dzień I - wykładowca Izabela Stepaniak

  1. Wydatkowanie środków zfron na indywidualne programy wydatków - najpopularniejsze błędy w uzasadnianiu wydatków - z praktyki.
    • poprawa warunków pracy w miejsce zmniejszenia ograniczeń zawodowych,
    • objęcie pracownika ipr w ramach nagrody za dobrą pracę w miejsce objęcia programem osoby, która straciła możliwość wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku pracy,
    • brak indywidualizacji programu,
    • błędne uzasadnianie wydatków o charakterze socjalnym zmniejszających ograniczenia zawodowe w ramach ipr,
  2. Uzasadnienie przykładowych wydatków w ramach IPR:
    • a) samochód,
    • b) sprzęt rehabilitacyjny, leczenie, leki,
    • c) turnus rehabilitacyjny,
    • d) notebook, nauka,
    • e) dostosowanie miejsca pracy: oświetlenie, wymiana okien, poszerzenie pomieszczenia,
    • f) wyposażanie stanowisk pracy.
  3. Konsekwencje wydatkowania środków ZFRON niezgodnie z przeznaczeniem.


Dzień II do obiadu - wykładowca Izabela Stepaniak

  1. Wydatki w ramach pomocy indywidualnej a wydatki z IPR - zakup pralki, lodówki likwidacja barier architektonicznych w domu - z jakiej puli?
  2. Leasing w ramach indywidualnych programów rehabilitacji - operacyjny czy finansowy?
  3. Częściowe zakupy w ramach IPR (częściowo z dużego ZFRON lub środków własnych pracodawcy lub pozyskanych z dotacji unijnych).
  4. Zakup w ramach IPR dla pracownika pracującego w systemie zmianowym - ile programów?
  5. Sprzedaż środka trwałego zakupionego z IPR - niezamortyzowana wartość, co z zaświadczeniem o pomocy de minimis?
  6. Lekarz w komisji rehabilitacyjnej po utracie statusu zakładu pracy chronionej i utrzymaniu wskaźnika zatrudnienia 25% osób niepełnosprawnych.
  7. Wyposażenie stanowiska pracy telepracownikowi w ramach IPR.
  8. Kontrola IPR - kompetencje organów kontrolujących, dane wrażliwe w ipr.
  9. Problemy w uzyskaniu zaświadczenia o pomocy de minimis na wydatki w ramach IPR zwłaszcza w PFRON - uzasadnienie i metody obrony.
  10. Wyroki sądów w sprawach o wydatki z indywidualnych programów rehabilitacji.


Dzień II po obiedzie - wykładowca Mariusz Herdzina

  1. Dylematy przy ustalaniu zasadności finansowania w ramach IPR różnych form wspierania osób objętych programem
  2. Omówienie dokumentacji występującej i koniecznej do prawidłowego dokumentowania i funkcjonowania komisji IPR w tym szczegółowe zapoznanie się z przykładowym drukiem programu oraz zasadami jego prawidłowego wypełniania( ćwiczenia)
  3. Sposób przechowywania dokumentacji IPR
  4. Oświadczenia konieczne do prawidłowego tworzenia dokumentacji ( od osoby objętej programem, od Komisji


Dzień III wykładowcy Izabela Stepaniak i Mariusz Herdzina (wyłącznie ćwiczenia)

Nowy wniosek IPR zgodny z nowym Rozporządzeniem

  1. Konstruowanie konkretnych przykładów Indywidualnych Programów Rehabilitacji w grupach kilku osobowych oraz ich poszczególne zbiorowe omówienie( wskazanie błędów oraz rozwiązań poprawnych)
  2. Omówienie przykładów problematycznych pojawiających się w pracy doradców zawodowych
  3. Konsultacje indywidualne dla uczestników szkolenia (korekta już realizowanych wniosków Ipr dostarczonych przez uczestników szkolenia )

opracowanie programu: Izabela Stepaniak i Mariusz Herdzina - NA ZLECENIE FIRMY OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - PODLEGA OCHRONIE PRAW AUTORSKICH

PLAN GODZINOWY:

18.11.2009r.
11:00 -12:00 - przyjazd oraz zakwaterownie
12:00 - 13:00 - obiad
13:00 - 17:00 - zajęcia, wykłady
17:00 - 20:00 - czas wolny
20:00 kolacja uroczysta w restauracji 'Bucatti'

19.11.2009r.
8:00 - 9:00 - śniadanie
9:00 - 13:00 - zajęcia, wykłady
13:00 - 14:00 - obiad
14:00 - 16:00 - zajęcia, wykłady
16:00 - 19:00 czas wolny, korzystanie z atrakcji oferowanych przez ośrodek
20:00 - zabawa w bowling club z poczęstunkiem (19:00 - 24:00) http://www.hotton.pl/bowling.html


20.11.2009r.
8:00 - 9:00 - śniadanie
9:00 - 14:00 - zajęcia, wykłady
13:30 - 14:00 - zakończenie szkolenia, rozdanie certyfikatów
14:00 - 15:00 - obiad
15:00 - wyjazd


DO DYSPOZYCJI GOŚCI BEZPŁATNIE:

 - sauna parowa, sucha oraz jaccuzi (1 godz. dziennie)
 - wszelkie inne atrakcje dodatkowo płatne


CENY:

DLA KLIENTÓW OBPON

1600,00 zł / osoba
1500,00 zł / druga osoba z tej samej firmy
1300,00 zł / trzecia i kolejna osoba z tej samej firmy


DLA POZOSTAŁYCH FIRM

1700,00 zł / osoba
1600,00 zł / druga osoba z tej samej firmy
1400,00 zł / trzecia i kolejna osoba z tej samej firmy

 

W cenie kursu 3 - dniowego:

  • materiały szkoleniowe,
  • książka "Wydatkowanie funduszu ZFRON na Indywidualne programy rehabilitacji" - I.Stepaniak, M.Herdzina - z dedykacją autorów
  • uczestnictwo w wykładach, możliwość indywidualnych konsultacji z wykładowcami
  • pełne wyżywienie (śniadanie x 2, obiad x 3, kolacja x 2)
  • serwis kawowy
  • 2 noclegi na terenie ośrodka
  • uroczysta kolacja dla uczestników kursu z muzyką w 1 dniu kursu
  • wszelkie atrakcje ujęte w PLANIE DZIENNO - GODZINOWYM kursu / indywidualnych konsultacji (bowling club) w 2 dzień
  • sauna parowa i sucha oraz jaccuzi (1 godz. dziennie)


WARUNKI UCZESTNICTWA:

opłacenie szkolenia wg. wybranego wariantu nie później niż na 3 dni przed jego rozpoczęciem
zgłoszenia przyjmowane będą nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia na numer faksu: (016) 670 63 02 wew. 34, lub 33 oraz e-mailem (skan wypełnionej karty zgłoszeniowej) na adres baza@bazazpchr.pl, Ewentualnej rezygnacji prosimy dokonać nie później jak na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń


KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA »»»




UWAGA! Indywidualnych ustaleń w sprawach uczestnictwa prosimy dokonywać nie później niż na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Możliwa rezerwacja pokoi pojedynczych, apartamentów (za dopłatą), możliwe skrócone uczestnictwo w szkoleniu np. 2 - dniowe (cena do uzgodnienia z organizatorem). W przypadku zgłoszenia większej niż 2 uczestników z jednej firmy istnieje mozliwość uzyskania dodatkowego rabatu.



SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW SZKOLENIA NAJNOWSZA KSIĄŻKA WYKŁADOWCÓW: IZABELI STEPANIAK I MARIUSZA HERDZINY
GRATIS!



PONADTO NA SZKOLENIU DOSTĘPNE BĘDĄ W SPRZEDAŻY NAJNOWSZE POZYCJE WYDAWNICZE FIRMY OBPON SKIEROWANE DO PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH:


BILANSOWE I PODATKOWE ASPEKTY ZAKŁADOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Wydanie II 2007/2008 POMOC DE MINIMIS DLA ZATRUDNIAJĄCYCH OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE
BILANSOWE I PODATKOWE ASPEKTY

OSTATNIO ZORGANIZOWANE PRZEZ OBPON KURSY NA DORADCÓW ZAOWODOWYCH, CZŁONKÓW KOMISJI IPR:


RYDZYNA k/ Leszna 23 - 25 marca 2009r. >>>

DZIAŁ SPRZEDAŻY:
Agnieszka Sawicka
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 35
regiony: kujawsko-pomorskie, małopolskie, lubuskie
Krzysztof Konopelski
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 36
regiony: pomorskie, mazowieckie, zachodnio-pomorskie
Anna Szymańska
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 41
regiony: wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, opolskie
Barbara Dunaj
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 45
regiony: dolnośląskie, łódzkie, lubelskie
Agnieszka Hano
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 46
regiony: śląskie, podkarpackie, podlaskie, świtokrzyskie




Organizator szkolenia:

OGÓLNOPOLSKIE CENTRUM SZKOLENIOWO - DORADCZE DLA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

« powrót