e-ZFRON System Ewidencji Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Artykuł

« powrót
poniedziałek, 17 września 2012 r.

ISP Modzelewski i Wspólnicy: Konferencja: 'Aspekty prawno-podatkowe funkcjonowania Zakładów Pracy Chronionej' 8.XI - 10.XI. 2012 r.


Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

zaprasza na konferencję:


"Aspekty prawno-podatkowe funkcjonowania Zakładów Pracy Chronionej"

NASZE SZKOLENIA SĄ BEZ VAT !!!

8.XI - 10.XI. 2012 r.
Hotel Chopin
ul. Przy Rondzie 2, Kraków


Szanowni Państwo

Instytut Studiów Podatkowych zaprasza w listopadzie na konferencję poświęconą omówieniu najistotniejszych problemów prawno-podatkowych dotyczących funkcjonowania Zakładów Pracy Chronionej na przełomie 2012/2013 roku.

W ramach prowadzonych wykładów zostaną omówione kwestie dotyczące bilansowego i podatkowego zamknięcia roku 2012 w ZPCH oraz ocena sytuacji ekonomicznej podmiotu wnioskującego o pomoc publiczna dokonywaną przez PFRON i Urzędy Skarbowe na podstawie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych.
Część wykładów dotyczących podatku VAT prowadzi Prof. dr hab. Witold Modzelewski - najwybitniejszy wykładowca problematyki podatkowej, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług. Szef Kapituły Medalu VIRTUS EST PERFEKTA RATIO im.F. Druckiego Lubeckiego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2011). Kierował pracami na projektami nowej ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o jednolitym podatku dochodowym (2011 rok).

Konferencja zakończy się wykładem dotyczącym problematyki związanej z podatkiem dochodowym od osób fizycznych - bieżące problemy oraz projektowane zmiany na 2013 r.

Program szkolenia:

Zakład Pracy Chronionej Bilansowe i podatkowe zamknięcie roku 2012 w ZPCH. Sporządzanie sprawozdań finansowych oraz rocznych zeznań podatkowych CIT, PIT w Zakładach Pracy Chronionej oraz u pracodawców , którzy utracili status ZPCH - z uwzględnieniem specyfiki ZFRON oraz wpływu prezentacji danych finansowych na ocenę sytuacji ekonomicznej jednostki wnioskującej o dofinansowanie SOD.

  1. Sprawozdania finansowe za 2012 r. w Zakładach Pracy Chronionej.
    1.1. Terminarz prac związanych ze sporządzeniem rocznego sprawozdania finansowego za 2012r.
    1.2. Składanie rocznego sprawozdania finansowego za 2012 r. wraz z innymi wymaganymi dokumentami - terminy i elementy sprawozdania składanego:
    • w Krajowym Rejestrze Sądowym;
    • w Urzędzie Skarbowym;
    • w PFRON.
    1.3. Braki formalne w dokumentacji składanej do PFRON skutkujące pozostawieniem wniosku o dofinansowanie bez rozpoznania.
    1.4. Sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej - wpływ przyjętej polityki rachunkowości na prezentację danych finansowych w sprawozdaniu finansowym oraz ocenę sytuacji ekonomicznej jednostki.
    1.5. Dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych (SOD) w księgach rachunkowych w 2012 r.
    • ujęcie dofinansowania wg ustawy o rachunkowości oraz wyjaśnień Ministerstwa Finansów - Departamentu Rachunkowości;
    • schematy księgowań - różne rozwiązania na przykładach liczbowych, plusy i minusy stosowanych rozwiązań księgowych;
    • księgowanie dofinansowania w sytuacji wszczęcia przez PFRON postępowania administracyjnego.
    1.6. Wynagrodzenia - moment zaliczenia do kosztów bilansowych.
    • podział środków z PIT-4, terminy przekazania środków na ZFRON i PFRON;
    • schematy księgowania wynagrodzenia sfinansowanego z ZFRON (przykłady liczbowe).
    1.7. Ujęcie księgowe zwolnień z podatków i opłat w zakładach pracy chronionej.
    • przykłady liczbowe - dekretacja zwolnienia z podatku od nieruchomości w zpch;
    • dzień uzyskania zwolnień z podatków i opłat - terminy przekazywania środków na ZFRON i PFRON.
    1.8. Fundusze specjalne - ZFRON.
    • środki podlegające zwrotowi do PFRON - ustalanie wysokości środków uzyskanych w 2011 r. (dzień uzyskania środków z PIT-4, z podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz ze zwolnień z opłat);
    • ewidencja funduszu ZFRON w księgach rachunkowych - dostosowanie ewidencji ZFRON do obowiązku zwrotu niewykorzystanych "starych" i bieżących środków funduszu;
    • księgowanie wydatków z ZFRON w ramach pomocy indywidualnej - m.in. pożyczek udzielonych w ramach pomocy indywidualnej jako wykorzystanie środków ZFRON (wyjaśnienia MPiPS);
    • wydatki z ZFRON w ramach indywidualnych programów rehabilitacji - schematy księgowania pomocy socjalnej oraz pomocy de minimis;
    • wydatkowanie środków ZFRON ogólnego - w tym w ramach zasady de minimis - stosowane rozwiązania księgowe;
    • zakup i sprzedaż środków trwałych sfinansowanych z ZFRON - schematy księgowe, kwota do przekazania na ZFRON w przypadku sprzedaży;
    • uzgadnianie stanu środków ZFRON (rachunek bankowy, udzielone pożyczki) ze stanem funduszu rehabilitacji (naliczenie), korygowanie niezgodności;
    • księgowanie środków podlegających zwrotowi do PFRON.

  2. Roczne zeznania podatkowe PIT i CIT.
  3. 2.1. Dzień poniesienia kosztów u podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów oraz u podatników prowadzących księgi rachunkowe.
    2.2. Podatkowe ujęcie kosztów na przełomie roku.
    2.3. Wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów - wybrane zagadnienia.
    2.4. Zasady zaliczania do kosztów podatkowych zwolnień z podatków i opłat oraz zaliczek PIT-4 w zakładach pracy chronionej w świetle interpretacji ogólnej Ministra Finansów z 2010 r.
    2.5. Podatkowe ujęcie przychodów z tytułu dofinansowania do wynagrodzeń w trakcie i na przełomie roku podatkowego (interpretacje organów skarbowych, wyjaśnienia Ministerstwa Finansów).
    2.6. Wynagrodzenia jako koszt uzyskania przychodów.
    • wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę w 2012 r. - moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów;
    • składki na ubezpieczenia społeczne, FP i FGŚP w 2012 r. - ujęcie w kosztach podatkowych składek ZUS należnych od pracodawcy;
    • wynagrodzenia bezosobowe i składki ZUS płatnika od tych wynagrodzeń w kosztach podatkowych.
    2.7. Pomoc de minimis w księgach rachunkowych oraz w podatkowej księdze przychodów i rozchodów - skutki podatkowe.
    2.8. Amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z ZFRON.
    2.9. Wydatki z ZFRON a prawo do odliczenia podatku VAT.
    2.10. Zeznanie podatkowe CIT i PIT za 2012 rok (przykłady).
    2.11. Rozliczanie straty podatkowej.


  4. Różnice pomiędzy wynikiem bilansowym, a podstawą opodatkowania za 2012 rok w Zakładach Pracy Chronionej.
  5. 3.1. Przychody, które zgodnie z przepisami podatkowymi nie są zaliczane do przychodów do opodatkowania (zmniejszenie dochodu do opodatkowania).
    3.2. Koszty i straty nieuznawane przez przepisy podatkowe za koszty uzyskania przychodu (zwiększenie dochodu do opodatkowania).
    3.3. Inne zwiększenia/zmniejszenia dochodu do opodatkowania przewidziane przepisami podatkowymi.
    3.4. Kwalifikowanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków sfinansowanych z ZFRON (interpretacja ogólna Ministra Finansów).
    3.5. Równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych zakupionych z ZFRON odnoszona na pozostałe przychody operacyjne (interpretacje organów skarbowych).
    3.6. Dotacje otrzymane na zakup środków trwałych - różnice w przypadku osób prawnych i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (kwalifikacja przychodów).
    3.7. Różnice w momencie kwalifikacji dofinansowania SOD do przychodów podatkowych i bilansowych - praktyczne rozwiązania bilansowe i pozabilansowe.
    3.8. Tabela prezentująca przejście od wyniku bilansowego do wyniku podatkowego w zakładach pracy chronionej (wykorzystywana m.in. w informacji dodatkowej).


  6. Orzecznictwo w zakresie środków tworzących ZFRON i wydatków z ZFRON, w tym w ramach pomocy de minimis w Zakładach Pracy Chronionej.
  7. 4.1. Interpretacje indywidualne Urzędów Skarbowych.
    4.2. Interpretacje indywidualne Izb Skarbowych.
    4.3. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów.
    4.4. Stanowiska Biura Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
    4.5. Wyroki Wojewódzkich Sądów Administracyjnych w zakresie funduszu ZFRON i pomocy de minimis.
    4.6. Wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego w zakresie środków tworzących fundusz ZFRON w zakładach pracy chronionej.

Zakłady Pracy Chronionej - ocena sytuacji ekonomicznej podmiotu wnioskującego o pomoc publiczna dokonywana przez PFRON i urzędy skarbowe na podstawie rocznych i okresowych sprawozdań finansowych. Nowelizacja ustawy o rehabilitacji -rozszerzenie uprawnień PFRON w zakresie kontroli i postępowania sprawdzającego w ZPCH oraz u pracodawców z otwartego rynku pracy (m.in. w zakresie sytuacji ekonomicznej pracodawcy). Tryb odwoławczy w postępowaniu podatkowym i administracyjnym, procedury dotyczące odwołania do MPiPS oraz skargi do WSA.

  1. Ocena sytuacji ekonomicznej podmiotu ubiegającego się o pomoc publiczna.
  2. 1.1. Trudna sytuacja ekonomiczna według kryteriów określonych w przepisach prawa Unii Europejskiej dotyczących udzielania pomocy publicznej:
    • według Wytycznych wspólnotowych dotyczących pomocy państwa w celu ratowania i restrukturyzacji zagrożonych przedsiębiorstw (2004/c 244/02);
    • według przepisu art. 1 ust. 7 rozporządzenia Komisji (WE) nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu (ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych).
    1.2. Zakres informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis.
    1.3. Zakres informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis (np. SOD).


  3. Sprawozdanie finansowe za 2012 rok jako podstawa oceny sytuacji ekonomicznej podmiotu wnioskującego o pomoc publiczną.
  4. 2.1. Podmioty zobowiązane do składania sprawozdań finansowych za 2012 r. do PFRON.
    2.2. Ustalanie, czy pracodawca jest w trudnej sytuacji ekonomicznej według kryteriów określonych w przepisach prawa Unii Europejskiej dotyczących udzielania pomocy publicznej na podstawie złożonych sprawozdań finansowych i innej dokumentacji żądanej przez PFRON:
    • mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa;
    • duże przedsiębiorstwa.
    2.3. Wypełnianie części B formularza informacji przedstawianych przy wnioskowaniu o pomoc publiczną - sposób dokonywania analizy w celu udzielenia odpowiedzi w pkt 1-4 oraz 5 formularza INF-O-PP.
    2.4. Ocena wysokości niepokrytych strat w stosunku do kapitału zarejestrowanego - definicja okresu "ostatnich 12 miesięcy" poprzedzających dzień złożenia wniosku według orzecznictwa WSA i MPiPS.
    2.5. Analiza sprawozdań finansowych składanych do PFRON pod kątem podlegania zbiorowej procedurze upadłościowej.
    2.6. Wyjaśnienia, argumenty i dowody przedkładane do PFRON w przypadku wszczęcia postępowania administracyjnego prowadzonego w związku z wnioskami o wypłatę dofinansowania, mającego na celu ustalenie, czy przedsiębiorca nie znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej.
    2.7. Wyjaśnienia Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz orzecznictwo WSA w Warszawie dotyczące metodologii oceny sytuacji ekonomicznej pracodawcy wnioskującego o dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych.


  5. Metody oceny sytuacji ekonomicznej stosowane przez PFRON (M.IN. wskaźnik Z-SCORE) - najnowsze orzecznictwo WSA, UOKIK I MPIPS.
  6. 3.1. Aktualny model Altmana (wskaźnik Z-score) stosowany przez PFRON do oceny sytuacji ekonomicznej podmiotu wnioskującego o pomoc publiczną (dofinansowanie SOD, pomoc de minimis).
    3.2. Interpretacja wskaźnika Z-score przez PFRON - wartości graniczne, tendencja wskaźnika, średnia wartość z okresu trzech lat.
    3.3. Pozostałe modele Altmana stosowane do oceny zagrożenia bankructwem i ich interpretacje według różnych źródeł.
    3.4. Analiza wskaźnikowa.
    3.5. Ocena płynności i zadłużenia stosowana przez PFRON - wartości graniczne.
    3.6. Ocena wysokości niepokrytych strat w stosunku do kapitału zarejestrowanego - definicja okresu "ostatnich 12 miesięcy" poprzedzających dzień złożenia wniosku według orzecznictwa WSA i MPiPS.
    3.7. Wyrok WSA w Warszawie - pojęcie okresu poprzedzających 12 miesięcy przy ustalaniu wysokości strat.
    3.8. Decyzja MPiPS - ocena kryteriów podlegania zbiorowej procedurze upadłościowej.


  7. Nowelizacja ustawy o rehabilitacji -rozszerzenie uprawnień PFRON w zakresie kontroli postępowania sprawdzającego w ZPCH oraz pracodawców z otwartego rynku pracy.
  8. 4.1. Uprawnienie PFRON do kontroli sprzedającego i nabywcy ulgi udzielanej na podstawie art. 22 ustawy o rehabilitacji.
    4.2. Kontrola zgodności ze stanem faktycznym dokumentacji związanej ze złożonymi wnioskami w wypłatę dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników.
    4.3. Kontrola kwot i terminów poniesienia kosztów płacy pracowników.
    4.4. Postępowanie sprawdzające dotyczące weryfikacji sytuacji ekonomicznej pracodawcy wnioskującego o dofinansowanie SOD.
    4.5. Odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko przepisom ustawy o rehabilitacji.


  9. Tryb odwoławczy w postępowaniu podatkowym i administracyjnym, procedury dotyczące odwołania do MPIPS oraz skargi do WSA.
  10. 5.1. Postępowanie podatkowe prowadzone przez PFRON w związku z kontrolami przeprowadzonymi przez Urzędy Skarbowe w zakresie prawidłowości gospodarowania środkami ZFRON.
    5.2. Postępowanie administracyjne prowadzone przez PFRON w sprawie wniosku o dofinansowanie SOD - tryb, procedury, żądane dokumenty.
    5.3. Odwołanie do Ministra Pracy i Polityki Społecznej w przypadku otrzymania decyzji PFRON o odmowie wypłaty dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników (przykłady).
    5.4. Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sytuacji, kiedy MPiPS utrzyma w mocy decyzję PFRON o odmowie dofinansowania (przykłady).


Podatek VAT - Nowy system fakturowania dla potrzeb podatku od towarów i usług - dwa etapy wdrożenia: od dnia 1 stycznia 2013 r. i od dnia 1 lipca 2013 r.

  1. Zasadnicza różnica między obecnym a przyszłym modelem fakturowania: podatnik sam określa podstawowe rozwiązania stosowanego przez siebie modelu fakturowania, a wystawienie faktury podatkowej nie jest zdarzeniem o istotnym znaczeniu ewidencyjnym.
  2. Wybory, których musi dokonać podatnik, aby rozpocząć wystawianie faktur podatkowych od 1 stycznia 2013 roku:
    1. czy faktury podatkowe będą fakturami handlowymi?
    2. czy faktura podatkowa będzie papierowa czy niepapierowa?
    3. kto będzie wystawiał fakturę podatkową?
    4. czy faktura podatkowa będzie wystawiana przed, czy po zdarzeniu podlegającym opodatkowaniu?
    5. czy obok faktur podatkowych będą wystawiane uproszczone faktury (fakturki i faktureczki)?
    6. w jaki sposób zostanie zabezpieczona przez podatnika autentyczność pochodzenia i integralności treści jego faktur podatkowych?
    7. w jaki sposób będą korygowane faktury podatkowe, gdy przepisy prawa nie przewidują obowiązku wystawienia faktury korygującej?
  3. Miejsce nowych form fakturowania w systemie dokumentacji i ewidencji czynności dla potrzeb podatkowych.
  4. Różnice między ułomnym Regulaminem Fakturowym (pierwsze półrocze) a docelowym Regulaminem Fakturowym obowiązującym od dnia 1 lipca 2013 r.
  5. Forma i sposób zatwierdzenia Regulaminu Fakturowego.
  6. W jaki sposób dokumentowane będą od dnia 1 stycznia 2013 r. zdarzenia podlegające podatowaniu, które nie będą fakturowane fakturami podatkowymi?
  7. Dokumenty przejściowe faktura VAT i faktury wewnętrzne niektórych zdarzeń w roku 2013.
  8. Nowa koncepcja podatku naliczonego, udokumentowanie fakturami podatkowymi od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 1 lipca 2013 r.
  9. Pozostałe zmiany mające wpływ na dokumentowanie zdarzeń mających znaczenie w rozliczeniu.

Podatek dochodowy od osób fizycznych - Zakład pracy jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych - bieżące problemy oraz projektowane zmiany na 2013 r.

  1. Identyfikacja przychodów ze stosunku pracy (umowy - zlecenia i o dzieło, z jednoosobowym zarządem) - planowane istotne zmiany na rok 2013 dotyczące kosztów uzyskania przychodów z umów o dzieło.
  2. Typy przychodów ze stosunku pracy ( przychody związane ze stosunkiem pracy, świadczenia nieodpłatne - w tym abonamenty medyczne i imprezy integracyjne, preferencyjna pożyczka, napiwki, korzystanie przez pracownika z majątku firmy);
  3. Data osiągnięcia przychodu;
  4. Przychody zwolnione od podatku, w tym: ekwiwalenty, odszkodowania, świadczenia z ZFŚS - dopłaty do wypoczynku, szkolenia, zaproszenia do udziału w imprezie integracyjnej - (kontrowersyjny wyrok NSA z 2012 r.), zakwaterowanie, ubezpieczenie przez pracodawcę, dowóz pracownika do miejsca wykonywania pracy, bhp); podróże służbowe - w tym projektowane zmiany na 2012 r.
  5. Uchwała NSA z 24 października 2011 r. w sprawie pakietów medycznych.
    • Świadczenia rzeczowe i pieniężne dla pracowników z ZFŚS - kiedy są przychodem?
  6. Koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy ( praca w części twórcza - istotne projektowane zmiany od 2013 r., zasiłek chorobowy, macierzyński, koszty członków zarządu - rad nadzorczych, dojazd do pracy);
  7. Pracodawca jako płatnik ( odpowiedzialność z tytułu zaliczki, pensje w obcej walucie, niepodjęcie wynagrodzenia, PIT-4R, PIT 11/8B, PIT-2);
  8. Przychody byłych pracowników ( z tytułu stosunku pracy): (świadczenia na rzecz rencistów -emerytów, zajmowanie lokalu zakładu pracy przez byłego pracownika).
  9. Odliczenia od dochodu w 2012 r. i planowane istotne zmiany od 2013 r. - w tym:
    • odliczenie wpłat na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego
    • projektowana likwidacja ulgi na Internet - od 2013 r.
    • projektowana zmiana w zakresie zasad korzystania z ulgi na dzieci.
  10. Zasiłek macierzyński, w tym m.in.: z umowy zlecenia, w przypadku wielu umów o pracę, omówienie niektórych zagadnień w zakresie zasiłku macierzyńskiego.
  11. Projektowane zmiany na 2013 r.

Zajęcia poprowadzą:

prof. dr hab. Witold Modzelewski
profesor Uniwersytetu Warszawskiego (od 20 lat), prezes Instytutu Studiów Podatkowych (od 16 lat), Szef podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego (od 10 lat). Najbardziej znany w kraju wykładowca problematyki podatkowej oraz doradca podatkowy (00001). Od 30 lat reprezentuje podatników w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Autor ponad 1200 publikacji na tematy podatkowe i prawnopodatkowe. Szef Kapituły Medalu VIRTUS EST PERFEKTA RATIO im. F. Druckiego Lubeckiego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2011). Kierował pracami na projektami nowej ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o jednolitym podatku dochodowym (2011 rok). Co najważniejsze: autor prognoz, które się z reguły sprawdzają W każdy poniedziałek wychodzi "Komentarz nieuczesany" jego autorstwa - www.isp-modzelewski.pl - Serwis Doradztwa Podatkowego.
Jerzy Bielawny
Wiceprezes Instytutu Studiów Podatkowych, jeden z najpopularniejszych wykładowców podatkowych, uznany specjalista w dziedzinie podatków dochodowych. Pełnomocnik w sprawach podatkowych przed sądami administracyjnymi. Wykładowca wielu uczelni prawnych i ekonomicznych. Autor największej liczby publikacji, w tym wielokrotnie wznawianego Komentarza do podatku dochodowego od osób fizycznych. Doradca podatkowy
Joanna Wawrzyńczak
Dyrektor Finansowy w Ogólnopolskiej Bazie Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, doradca w organizacji pracodawców OBPON.ORG, konsultant w serwisie www.vademecumwiedzy.pl, wieloletni Główny Księgowy w dużym zakładzie pracy chronionej. Doktorant na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, ukończone studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i kontroli finansowej, świadectwo kwalifikacyjne Ministra Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Autorka książki wydawnictwa OBPON 2008: 'Bilansowe i podatkowe aspekty funkcjonowania zakładów pracy chronionej oraz pracodawców z otwartego rynku pracy'.


Konferencja odbędzie się w królewskim mieście Krakowie. Zakwaterowanie zapewniamy Państwu w Hotelu Chopin, usytuowanym w niewielkiej odległości od Dworca Głównego i centrum miasta.

Jako organizatorzy zapewniamy, w ramach programu, zwiedzanie wybranych zakątków Krakowa oraz kolację w restauracji pełnej specyficznego klimatu Krakowa.

Serdecznie zapraszamy do udziału ! ! !


UWAGA:
Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i kolację już w dniu poprzedzającym konferencję tj. 7 listopada 2012 r. od godz. 15:00. Miejsca będą rezerwowane wg kolejności wpływów kart zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa wraz z materiałami - 1420 zł
Należność za zakwaterowanie i wyżywienie - 970 zł
Dopłata do pokoju jednoosobowego - 290 zł

Ilość pokoi jednoosobowych ograniczona - decyduje kolejność wpływu karty zgłoszenia.

Dla naszych stałych uczestników 15 % zniżki


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Aby dokonać zgłoszenia należy:

  1. Przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia pocztą na adres Oddziału ISP w Krakowie - 31-046 Kraków, ul. św. Gertrudy 7/12, mailem: biuro.krakow@isp-modzelewski.pl lub faxem: tel. (012) 423-23-00, 432-25-60, 432-25-61, fax wew. 22 lub 28
  2. Dokonać wpłaty na konto bankowe:

    Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o.
    04-367 Warszawa, ul. Kaleńska 8
    PEKAO S.A. X Oddział Warszawa
    65 1240 1095 1111 0000 0336 0556

  3. Umieścić na przelewie nazwę firmy, nazwisko uczestnika oraz termin szkolenia i przesłać faksem na w/w numer.
  4. Szczegółowy harmonogram prześlemy Państwu po otrzymaniu karty zgłoszenia.
  5. Wpłaty należy dokonać po potwierdzeniu uczestnictwa przez organizatora konferencji.

Dodatkowych informacji udzielają:

Irena Krawczyk - Dyrektor Oddziału ISP w Krakowie tel. kom. 604-994-897
Agata Krawczyk - Specjalista d/s szkoleń tel. kom. 500 196 453


KARTA ZGŁOSZENIOWA »


 
Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy
31-046 Kraków, ul. św. Gertrudy 7/12, tel.(012) 423-23-00, 432-25-60, fax wew. 22 lub 25
Bank PEKAO SA X O/Warszawa 65 1240 1095 1111 0000 0336 0556
e-mail: biuro.krakow@isp-modzelewski.pl

Informacja wysłana za pośrednictwem serwisu www.obpon.pl
na zlecenie:
Instytut Studiów Podatkowych "Modzelewski i Wspólnicy" Sp. z o.o. - Oddział Małopolski
ul. św. Gertrudy 7/12, 31-046 Kraków
« powrót