e-ZFRON System Ewidencji Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Artykuł

« powrót
poniedziałek, 27 czerwca 2011 r.

OBPON: 3 - dniowy (2 panelowy) 'KURS NA DORADCĘ ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR' wydatkowanie środków ZFRON na IPR dla początkujących + kurs doszkalający dla uczestników zawansowanych (kontynuacja) WARSZTATY WERYFIKACYJNE, 21-23.09.2011r. - Centrum Konferencji i Rekreacji GEOVITA w Płotkach k/Piły I.STEPANIAK, M.HERDZINA


OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH



zaprasza na 3 - dniowy
2 panelowy


"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR"

Centrum Konferencji i Rekreacji GEOVITA w Płotkach k/Piły

 Termin: 21-23.09.2011

PANEL 1:
"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR"
DLA POCZĄTKUJĄCYCH

certyfikat DORADCY ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR

MARIUSZ HERDZINA


PANEL 2:
"Kurs na doradców zawodowych - członków komisji IPR"
DLA ZAAWANSOWANYCH - kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne

certyfikat rozszerzający DORADCY ZAWODOWEGO, CZŁONKA KOMISJI IPR

IZABELA STEPANIAK

UWAGA! NOWY PROGRAM KURSU DLA ZAAWANSOWANYCH

UWAGA! UCZESTNICTWO W KURSIE BĘDZIE NIEZWYKLE PRZYDATNE W KONTEKŚCIE NOWELIZACJI USTAWY O REHABILITACJI OBOWIAZUJĄCEJ OD DNIA 1 STYCZNIA 2011 ROKU, W SZCZEGÓLNOŚCI PRZEPISU, KTÓRY MÓWI O TYM, ŻE: "ŚRODKI ZFRON UZYSKANE PRZED DNIEM 1 STYCZNIA 2011 ROKU, KTÓRE NIE ZOSTAŁY WYKORZYSTANE DO DNIA 31 GRUDNIA 2011, PODLEGAJĄ WPŁACIE DO PFRON W TERMINIE DO DNIA 20 STYCZNIA 2012 ROKU." W TRAKCIE KURSU UCZESTNICY UZYSKAJĄ PRZYDATNĄ WIEDZĘ W ZAKRESIE WYDATKOWANIA ŚRODKÓW ZFRON W ZAKRESIE INDYWIDUALNYCH PROGRAMÓW REHABILITACJI (IPR), JAK RÓWNIEŻ Z TZW. DUŻEGO ZFRON ORAZ POMOCY INDYWIDUALNEJ Z UWZGLĘDNIENIEM CELOWOŚCI I OSZCZĘDNOŚCI ICH WYDATKOWANIA.
 

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W NASZYM KURSIE WSZYSTKIE OSOBY ZAJMUJĄCE SIE WYDATKOWANIEM ŚRODKÓW ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH!


WYKŁADOWCY:

Mariusz Herdzina - doradca zawodowy
zawód wykonywany: wspólnik w firmie konsultingowo-szkoleniowej, doradca zawodowy - praktyk, członek zespołów orzekających o niepełnosprawności
specjalizacja: orzecznictwo, stopnie niepełnosprawności, kody niepełnosprawności, orzeczenia o niepełnosprawności w kontekście wydatków z ZFRON, indywidualne programy rehabilitacji
Doradca zawodowy z certyfikatem MPIPS nr certyfikatu IV/536/02, od 10 lat członek kilku zespołów orzekających o stopniu niepełnosprawności w Krakowie, nadzoruje prawidłowość wydawanych orzeczeń w zakresie poprawności wskazań do zatrudnienia na terenie kilku województw, od trzech lat prowadzi warsztaty oraz kursy doradztwa zawodowego dla członków Komisji Rehabilitacyjnej w zakładzie pracy chronionej, szkolenia dla firm w zakresie orzekania o niepełnosprawności, konstruowania IPR, zatrudniania osób niepełnosprawnych a jako doradca zawodowy opracowuje Indywidualne Programy Rehabilitacji w zakładach pracy chronionej, współpracuje z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy. Doradca na stałe współpracujący z firmą OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, współautor książki wydawnictwa OBPON 2008 pt.: "Indywidualne programy rehabilitacji". Świadczy indywidualne usługi doradcze dla klientów OBPON, wykładowca na szkoleniach organizowanych przez firmę OBPON, konsultant w należącym do OBPON serwisie www.vademecumwiedzy.pl


Izabela Stepaniak prawnik
zawód wykonywany: doradca
specjalizacja: wydatkowanie ZFRON, konstruowanie IPR, wzory dokumentów: regulamin zfron, wnioski o pomoc indywidualną, pomoc de minimis, korzyści z zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, orzeczenia o niepełnosprawności - system orzecznictwa, doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych, uprawnienia osób niepełnosprawnych
Prowadzi firmę zajmującą sie doradztwem dla zakładów pracy chronionej oraz otwartego rynku pracy w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych, przeprowadza audyty wydatkowania pomocy publicznej u przedsiębiorcy, konstruuje Indywidualne Programy Rehabilitacji, doradza dla otwartego rynku pracy jakie korzyści wynikają z zatrudnienia osób niepełnosprawnych, specjalizacja pomoc publiczna dla Zakładów Pracy Chronionej ze szczególnym uwzględnieniem w wydatkowaniu środków ZFRON w kontekście pomocy de minimis. Na stałe współpracuje z firmą OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, wykładowca na szkoleniach organizowanych przez OBPON, indywidualne doradztwo dla Klientów OBPON. Współautorka książki wydawnictwa OBPON 2008 pt.: "Indywidualne programy rehabilitacji", konsultant w należącym do OBPON serwisie www.vademecumwiedzy.pl


UWAGA!

Wykładowcy są praktykami - uczestniczą na co dzień w tworzeniu programów, wizytowaniu firm, procesach weryfikacyjnych i odwoławczych.

W związku z problemami dotyczącymi otrzymywania zaświadczeń z PFRON na wydatki objęte indywidualnym programem rehabilitacji - w dniu trzecim zostaną omówione sposoby obrony programów w PFRON i BON (poniżej program). Dodatkowo jeżeli Państwo wybierają sie do PFRON po zaświadczenie prosimy o zabranie indywidualnych programów w celu ich ewentualnego skorygowania.

SZKOLENIE ADRESUJEMY DO:

Kandydatów na doradców zawodowych, członków komisji IPR oraz do obecnych doradców zawodowych, członków komisji IPR odpowiedzialnych za wydatkowanie środków ZFRON i IPR, właścicieli zakładów pracy chronionej, Prezesów, kadrę zarządzającą, pracowników działów księgowości, członków komisji IPR i doradców zawodowych w ZPChr, osoby odpowiedzialne za wydatkowanie środków ZFRON szczególnie w kontekście wydatkowania IPR, wszystkich sympatyków firmy OBPON i wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu.

CEL SZKOLENIA:

Uzyskanie certyfikatu doradcy zawodowego, członka komisji IPR, ugruntowanie wiedzy dla obecnych doradców zawodowych i członków komisji IPR, audyt poprawności zrealizowanych i będących w realizacji programów, zaznajomienie się z bieżącymi interpretacjami przepisów prawa, nadchodzącymi zmianami, problemami z praktyki wykładowców będących doradcami w wielu firmach ze statusem zpchr, indywidualne konsultacje.

Stykając się na co dzień z problemami pracodawców osób niepełnosprawnych w zakładach pracy chronionej wiadomo nam, że wielu z nich posiada i gromadzi środki zakładowego funduszu z przeznaczeniem na indywidualne programy rehabilitacji. W praktyce spotykamy się często z ich nieumiejętnym wydatkowaniem lub też szczątkowym czy nawet całkowitym brakiem ich wydatkowania. Jesteśmy pewni, że obecność na naszym kursie okaże się niezwykle przydatna w zakresie wykorzystania środków na IPR.

Serdecznie zapraszamy!

TERMIN I MIEJSCE:

21-23.09.2011 r.

Centrum Konferencji i Rekreacji GEOVITA w Płotkach
Piła-Płotki, 64-920 PIŁA
www.geovita.pl




PROGRAM KURSU 3 - DNIOWEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

WYKŁADOWCA: Mariusz Herdzina

PLIK Z PROGRAMEM KURSU DO POBRANIA >>>

Firma OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH zaprasza przedstawicieli zakładów pracy chronionej, obecnych i przyszłych członków komisji IPR, osoby zajmujące się w firmie INDYWIDUALNYMI PROGRAMAMI REHABILITACJI na 2 - dniowe WARSZTATY w ramach których uczestnicy utrwalą wiedzę o:
  • zmianach w indywidualnych programach rehabilitacji z uwzględnieniem zmian obow. od 1 stycznia 2008 r. wynikającymi z nowego Rozporządzenia MPIPS z dnia 19 grudnia 2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2007 r. Nr. 245 poz 1810),
  • tworzeniu i konstruowaniu indywidualnych programów rehabilitacji,
  • weryfikacja poprawności utworzonych programów,
  • doradztwo i konsultacje (pytania i odpowiedzi)


PROGRAM KURSU 3 - DNIOWEGO DLA ZAAWANSOWANYCH - kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne

 
WYKŁADOWCA: Izabela Stepaniak

UWAGA!

NOWY PROGRAM KURSU DLA ZAAWANSOWANYCH (2 panel - Izabela Stepaniak kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne)
W związku z problemami dotyczącymi otrzymywania zaświadczeń z PFRON na wydatki objęte indywidualnym programem rehabilitacji - w dniu trzecim zostaną omówione sposoby obrony programów w PFRON i BON. (poniżej program) Dodatkowo jeżeli Państwo wybierają sie do PFRON po zaświadczenie prosimy o zabranie indywidualnych programów w celu ich ewentualnego skorygowania.

Dzień I - wykładowca Izabela Stepaniak (wyłącznie ćwiczenia)

  1. Wniosek IPR ze zmianami od 1 stycznia 2008 r.
  2. Konstruowanie konkretnych przykładów indywidualnych programów rehabilitacji w grupach kilku osobowych oraz ich poszczególne zbiorowe omówienie (wskazanie błędów oraz poprawnych rozwiązań)
  3. Omówienie przykładów problematycznych pojawiających się w pracy doradców zawodowych
  4. Konsultacje indywidualne dla uczestników szkolenia (korekta już realizowanych wniosków ipr dostarczonych przez uczestników szkolenia )

Dzień II - wykładowca Izabela Stepaniak (wykłady)

  1. Wydatkowanie środków zfron na indywidualne programy wydatków - najpopularniejsze błędy w uzasadnianiu wydatków - z praktyki.
    1. poprawa warunków pracy w miejsce zmniejszenia ograniczeń zawodowych,
    2. objęcie pracownika ipr w ramach nagrody za dobrą pracę w miejsce objęcia programem osoby, która straciła możliwość wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku pracy,
    3. brak indywidualizacji programu,
    4. błędne uzasadnianie wydatków o charakterze socjalnym zmniejszających ograniczenia zawodowe w ramach ipr,
  2. Uzasadnienie przykładowych wydatków w ramach IPR:
    1. samochód,
    2. sprzęt rehabilitacyjny, leczenie, leki,
    3. turnus rehabilitacyjny,
    4. notebook, nauka,
    5. dostosowanie miejsca pracy: oświetlenie, wymiana okien, poszerzenie pomieszczenia,
    6. wyposażanie stanowisk pracy.
  3. Konsekwencje wydatkowania środków ZFRON niezgodnie z przeznaczeniem.
  4. Wydatki w ramach pomocy indywidualnej a wydatki z IPR - zakup pralki, lodówki likwidacja barier architektonicznych w domu - z jakiej puli?
  5. Leasing w ramach indywidualnych programów rehabilitacji - operacyjny czy finansowy?
  6. Częściowe zakupy w ramach IPR (częściowo z dużego ZFRON lub środków własnych pracodawcy lub pozyskanych z dotacji unijnych).
  7. Zakup w ramach IPR dla pracownika pracującego w systemie zmianowym - ile programów?
  8. Sprzedaż środka trwałego zakupionego z IPR - niezamortyzowana wartość, co z zaświadczeniem o pomocy de minimis?
  9. Lekarz w komisji rehabilitacyjnej po utracie statusu zakładu pracy chronionej i utrzymaniu wskaźnika zatrudnienia 25% osób niepełnosprawnych.
  10. Wyposażenie stanowiska pracy telepracownikowi w ramach IPR.
  11. Kontrola IPR - kompetencje organów kontrolujących, dane wrażliwe w ipr.

Dzień III - wykładowca Izabela Stepaniak (wykłady + ćwiczenia)

  1. Problemy w uzyskaniu zaświadczenia o pomocy de minimis na wydatki w ramach IPR zwłaszcza w PFRON.
  2. Jak prawidłowo uzasadniać IPR by obronić w sądzie - uzasadnienie i metody obrony.
  3. Jak skonstruować zażalenie do Ministerstwa Pracy i skargę do sądu - argumenty.
  4. Omówienie praktycznych przykładów odmowy zaświadczeń przez pfron.
  5. Wskazanie błędów w programach, które skutkują niemożliwością ich obrony przed sądem.
  6. Wyroki sądów w sprawach o wydatki z indywidualnych programów rehabilitacji.
UWAGA! - Weryfikacja programów już utworzonych w związku z uzyskaniem zaświadczenia o pomocy de minimis.
opracowanie programu: Izabela Stepaniak i Mariusz Herdzina - NA ZLECENIE FIRMY OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

PLAN GODZINOWY:

Dzień I
11:00 -12:00 - przyjazd oraz zakwaterowanie
12:00 - 13:00 - obiad w Restauracji
13:00 - 17:00 - zajęcia, wykłady
18:30 - 22:00 - kolacja w restauracji


Dzień II
8:00 - 9:00 - śniadanie
9:00 - 13:00 - zajęcia, wykłady
13:00 - 14:00 - obiad w Restauracji
14:00 - 17:00 - zajęcia, wykłady
17:00 - 19:00 -czas wolny
19:00 - kolacja uroczysta w Restauracji z muzyką w tle


Dzień III
8:00 - 9:00 - śniadanie
9:00 - 14:00 - zajęcia, wykłady
13:30 - 14:00 - zakończenie szkolenia, rozdanie certyfikatów
14:00 - 15:00 - obiad
15:00 - wyjazd


CENY:

DLA KLIENTÓW ( , , )
cena: 1600 zł
cena: 1500 zł dla 2 osoby z tej samej firmy (Klienci OBPON)
cena: 1300 zł dla 3 osoby z tej samej firmy (Klienci OBPON) (2 dodatkowe osoby z tej samej firmy w jednej cenie!)
Klientem OBPON jest każda firma posiadająca wykupiony, aktywny dostęp do przynajmniej jednej z naszych podstawowych usług: ( , ,  ) cena promocyjna dla Klientów naszej firmy obowiązuje od dnia 25.08.2008r.
PRZYPOMINAMY! Klienci firmy OBPON otrzymują atrakcyjne rabaty również na szkolenia i kursy kilkudniowe oraz szkolenia wyjazdowe, zagraniczne.
DLA POZOSTAŁYCH FIRM:
cena: 1700 zł
cena: 1600 zł dla 2 osoby z tej samej firmy
cena: 1400 zł dla 3 osoby z tej samej firmy

UWAGA! Usługi szkoleniowe od 1 stycznia 2011 r. będą opodatkowane stawką podstawową  23% na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług. Do wszystkich faktur wystawianych po 1 stycznia 2010 roku zostanie doliczony podatek 23% VAT.


W cenie kursu 3 - dniowego:
  • materiały szkoleniowe,
  • uczestnictwo w wykładach, możliwość indywidualnych konsultacji z wykładowcami
  • pełne wyżywienie (śniadanie x 2, obiad x 3, kolacja x 2)
  • serwis kawowy
  • 2 noclegi
  • kolacja w restauracji
  • uroczysta kolacja dla uczestników kursu z muzyką w 2 dniu kursu
  • wszelkie atrakcje ujęte w PLANIE DZIENNO - GODZINOWYM kursu


WARUNKI UCZESTNICTWA:

opłacenie szkolenia wg. wybranego wariantu nie później niż na 3 dni przed jego rozpoczęciem zgłoszenia przyjmowane będą nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia na numer faksu: (016) 670 63 02 wew. 34, lub 33 oraz e-mailem (skan wypełnionej karty zgłoszeniowej) na adres biuro@obpon.pl, Ewentualnej rezygnacji prosimy dokonać nie później jak na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń


UWAGA! Indywidualnych ustaleń w sprawach uczestnictwa prosimy dokonywać nie później niż na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Możliwa rezerwacja pokoi pojedynczych, apartamentów (za dopłatą), możliwe skrócone uczestnictwo w szkoleniu np. 2 - dniowe (cena do uzgodnienia z organizatorem). W przypadku zgłoszenia większej niż 2 uczestników z jednej firmy istnieje możliwość uzyskania dodatkowego rabatu.

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJĄ:
W przypadku zapytań prosimy wybrać opiekuna wg. regionu.

Agnieszka Jasinska
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 35, e-mail: a.jasinska@obpon.pl
regiony: kujawsko-pomorskie, małopolskie, lubuskie
Paweł Szustal
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 37, e-mail: p.szustal@obpon.pl
regiony: pomorskie, mazowieckie, zachodnio-pomorskie
Anna Szymańska
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 41, e-mail: a.szymanska@obpon.pl
regiony: wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, opolskie
Barbara Dunaj
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 45, e-mail: b.dunaj@obpon.pl
regiony: dolnośląskie, łódzkie, lubelskie
Agnieszka Hano
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 46, e-mail: a.hano@obpon.pl
regiony: śląskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie

UWAGA! JUŻ W SPRZEDAŻY NAJNOWSZA KSIĄŻKA DOTYCZĄCA TEMATYKI ZFRON - KOMPLEKSOWE PONAD 1000 STRONICOWE OPRACOWANIE AUTORSTWA PANI IZABELI STEPANIAK I PANA MARIUSZA HERDZINY. WYDAWCĄ KSIĄŻKI JEST OBPON. W KSIĄŻCE PRZEDSTAWIONY JEST STAN PRAWNY NA ROK 2010. OPRAWA TWARDA.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

PONADTO NA SZKOLENIU DOSTĘPNE BĘDĄ W SPRZEDAŻY NAJNOWSZE POZYCJE WYDAWNICZE FIRMY OBPON SKIEROWANE DO PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH:




(2 panel - Izabela Stepaniak kontynuacja + warsztaty weryfikacyjne)
« powrót