e-ZFRON System Ewidencji Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Artykuł

« powrót
czwartek, 4 listopada 2010 r.

SZKOLENIE OBPON: PRZYGOTOWANIE DO SPORZĄDZANIA SPRAWOZDAŃ FINANSOWYCH ZA 2010 ROK Z UWZGLĘDNIENIEM WPŁYWU DANYCH FINANSOWYCH NA WSKAŹNIK ALTMANA STOSOWANY PRZEZ PFRON DO OCENY SYTUACJI EKONOMICZNEJ FIRMY. SPECYFIKA ROZLICZEŃ BILANSOWO-PODATKOWYCH W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ - JOANNA WAWRZYŃCZAK


OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH



ZAPRASZA NA NAJNOWSZY CYKL SZKOLEŃ OGÓLNOPOLSKICH PT.:


"PRZYGOTOWANIE DO SPORZĄDZANIA SPRAWOZDAŃ FINANSOWYCH ZA 2010 ROK Z UWZGLĘDNIENIEM WPŁYWU DANYCH FINANSOWYCH NA WSKAŹNIK ALTMANA STOSOWANY PRZEZ PFRON DO OCENY SYTUACJI EKONOMICZNEJ FIRMY. SPECYFIKA ROZLICZEŃ BILANSOWO-PODATKOWYCH W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ"


 

WSTĘP:
Firma OGÓLNOPOLSKA BAZA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH zaprasza na najnowszy cykl szkoleń z zakresu specyfiki rozliczeń bilansowo-podatkowych w zakładach pracy chronionej oraz
sporządzania sprawozdań finansowych za 2010 rok z uwzględnieniem wpływu danych finansowych na wskaźnik Altmana stosowany przez PFRON do oceny sytuacji ekonomicznej firmy wnioskującej o pomoc publiczną w formie dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych.

Na szkoleniach zostaną omówione kwestie związane z bilansowym i podatkowym ujęciem funduszu ZFRON, pomocy de minimis, dofinansowania SOD i refundacji dodatkowych kosztów z PFRON. Zostaną przedstawione szczegółowe zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku od nieruchomości oraz zaliczek od wynagrodzeń (PIT-4) w zakładach pracy chronionej w 2010 roku w świetle interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 5 marca 2010 roku oraz interpretacje Izb Skarbowych z 2010 r. w zakresie kwalifikowania wydatków z ZFRON do kosztów uzyskania przychodów (wydatki stanowiące pomoc socjalną dla niepełnosprawnych pracowników, wydatki stanowiące przysporzenie korzyści dla pracodawców).

Szczególna uwaga będzie poświęcona metodom oceny sytuacji ekonomicznej podmiotu wnioskującego o dofinansowanie SOD i pomoc de minimis stosowane przez PFRON i inne organy udzielające pomocy de minimis lub pomocy innej niż de minimis. Zaprezentowany będzie aktualny model Altmana stosowany przez PFRON do oceny kondycji finansowej firmy pod kątem trudnej sytuacji ekonomicznej (przedsiębiorstwo zagrożone) oraz analiza składanych sprawozdań finansowych i dodatkowych informacji finansowych składanych przy ubieganiu się o pomoc publiczną (w części B załączników do rozporządzeń z 29 marca 2010 r.). Omówione zostaną braki formalne w dokumentacji składanej do PFRON skutkujące pozostawieniem wniosku o dofinansowanie bez rozpatrzenia, procedury postępowania administracyjnego prowadzonego przez PFRON (pisma z PFRON o odmowie wypłaty dofinansowania ze względu na trudną sytuację ekonomiczną), wyjaśnienia, argumenty i dowody przedkładane do PFRON.

Na konkretnych przykładach przedstawimy Państwu wpływ stosowanej polityki rachunkowości na wartość wskaźnika Altmana.

Dodatkowo będą zaprezentowane zmiany w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych po 1 stycznia 2011 r. w zakresie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, szczególnie dotyczące obowiązku zwrotu niewykorzystanych środków funduszu rehabilitacji do PFRON (zasady przekazywania środków ZFRON uzyskanych przed dniem 1 stycznia 2011 r. oraz środków uzyskanych w danym roku kalendarzowym, znaczenie ewidencji analitycznej środków funduszu ZFRON).



WROCŁAW - 29 listopada 2010 r.
POZNAŃ - 30 listopada 2010 r.
WARSZAWA - 1 grudnia 2010 r.
BYDGOSZCZ - 2 grudnia 2010 r.
KATOWICE - 6 grudnia 2010 r.
RZESZÓW - 7 grudnia 2010 r.


WYKŁADOWCA:

Joanna Wawrzyńczak
Dyrektor Finansowy w OBPON, Doradca w OBPON.ORG, Doradca i konsultant w OBPON.PL (ekonomista, doktorant)

zawód wykonywany: Dyrektor Finansowy w OBPON.PL (wieloletni Główny Księgowy w dużym ZPCHR)

specjalizacja: zagadnienia rachunkowości w ZPCHR, sprawozdawczość finansowa, rozrachunki publiczno-prawne, zagadnienia z zakresu prawa podatkowego i bilansowego, książka przychodów i rozchodów, pomoc publiczna - de minimis, ZFRON, systemy zarządzania jakością Doktorant na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, ukończone studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i kontroli finansowej, świadectwo kwalifikacyjne Ministra Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, kilkuletnie doświadczenie w księgowości w zakładzie pracy chronionej, m.in. w spółce z kapitałem zagranicznym. Jest również auditorem wewnętrznym ISO 9001:2000. Autorka książki wydawnictwa OBPON 2008: 'Bilansowe i podatkowe aspekty funkcjonowania zakładów pracy chronionej oraz pracodawców z otwartego rynku pracy'. Wykładowca na szkoleniach organizowanych przez OBPON. Twórca opracowania arkusza kalkulacyjnego oceniającego sytuację ekonomiczną firmy na podstawie modelu Altmana. Konsultant w należącym do OBPON serwisie www.vademecumwiedzy.pl


TERMINY I MIEJSCA SZKOLEŃ:
1. WROCŁAW - 29 listopada 2010 r.
Hotel System PREMIUM
al. M. Kromera 16, 51-163 Wrocław
www.quality-hotels.pl

lokalizacja
2. POZNAŃ - 30 listopadaa 2010 r.
Hotel Twardowski
ul. Głogowska 358a, 60-004 Poznań
www.hoteltwardowski.pl

lokalizacja
3. WARSZAWA - 1 grudnia 2010 r.
Exploris
ul. Erazma Ciołka 6, 01-402 Warszawa
www.exploris.pl

lokalizacja
4. BYDGOSZCZ - 2 grudnia 2010 r.
Hotel Pod Orłem
ul. Gdańska 14, 85-006 Bydgoszcz
www.hotelpodorlem.pl

lokalizacja
5. KATOWICE - 6 grudnia 2010 r.
Hotel Katowice
Al. Korfantego 9, 40-951 Katowice
www.hotel-katowice.com.pl

lokalizacj
6. RZESZÓW - 7 grudnia 2010 r.
Hotel Classic
ul. Armii Krajowej 32, 35-327 Rzeszów
www.hotelclassic.pl

lokalizacja


PROGRAM SZKOLEŃ:
  1. SPORZĄDZANIE SPRAWOZDAŃ FINANSOWYCH ZA 2010 ROK.

    1. Podmioty zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych.
    2. Elementy sprawozdania finansowego (bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa, inne - w przypadku obowiązku badania sprawozdania finansowego).
    3. Terminarz prac związanych ze sporządzeniem rocznego sprawozdania finansowego za 2010 r.
    4. Badanie i ogłaszanie sprawozdania finansowego.
    5. Składanie rocznego sprawozdania finansowego w Krajowym Rejestrze Sądowym – wymagane dokumenty, terminy.
    6. Składanie rocznego sprawozdania finansowego wraz z innymi wymaganymi dokumentami w Urzędzie Skarbowym – terminy wg ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

     

  2. OCENA SYTUACJI EKONOMICZNEJ PODMIOTU UBIEGAJĄCEGO SIĘ O POMOC PUBLICZNĄ. MODEL ALTMANA STOSOWANY PRZEZ PFRON.
    1. Trudna sytuacja ekonomiczna według kryteriów określonych w przepisach prawa Unii Europejskiej dotyczących udzielania pomocy publicznej.
    2. Zakres informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych.
    3. Zakres informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis.
    4. Prezentacja danych finansowych w załączniku do wniosku o dofinansowanie oraz wniosku o udzielenie pomocy de minimis.
    5. Składanie sprawozdań finansowych do PFRON w związku z ubieganiem się o dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych - terminy, częstotliwość, składniki sprawozdania finansowego.
    6. Braki formalne w dokumentacji składanej do PFRON skutkujące pozostawieniem wniosku o dofinansowanie bez rozpoznania.
    7. Model Altmana stosowany przez PFRON do oceny sytuacji ekonomicznej podmiotu wnioskującego o dofinansowanie SOD - na podstawie złożonych sprawozdań finansowych.
    8. Procedury postępowania administracyjnego prowadzonego przez PFRON – pisma z PFRON o odmowie wypłaty dofinansowania ze względu na trudną sytuację ekonomiczną. Wyjaśnienia, argumenty i dowody przedkładane do PFRON.
    9. Prezentacja danych w sprawozdaniu finansowym – wpływ stosowanej polityki rachunkowości na wartość wskaźnika Altmana. Analiza sprawozdań finansowych pod kątem trudnej sytuacji ekonomicznej jednostki wnioskującej o dofinansowanie SOD.
  3. ŚRODKI TWORZĄCE ZFRON W KSIĘGACH RACHUNKOWYCH. PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI I ZALICZKI PIT-4 W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ – ZASADY KWALIFIKACJI DO KOSZTÓW UZYSKANIA PRZYCHODÓW W 2010 ROKU.
    1. Środki tworzące Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – tytuły.
    2. Interpretacja ogólna Ministra Finansów z 5 marca 2010 r. w sprawie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku od nieruchomości oraz pobranych od wynagrodzeń zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT-4) w zakładach pracy chronionej.
    3. Różnice pomiędzy interpretacja ogólną MF a interpretacjami indywidualnymi urzędów skarbowych i Izb Skarbowych oraz wyrokami WSA i NSA.
    4. Podatek od nieruchomości w księgach rachunkowych zakładu pracy chronionej. Wpływ interpretacji ogólnej MF na schematy księgowania.
    5. Pozostałe zwolnienia z podatków i opłat – zasady księgowania oraz zaliczania do kosztów podatkowych.
    6. Zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT-4) w zakładach pracy chronionej – księgowanie oraz zasady zaliczania pobranych zaliczek do kosztów uzyskania przychodów.
    7. Termin przekazywania środków z PIT-4 na rachunek bankowy ZFRON według stanowiska BON, interpretacji indywidualnych Izb Skarbowych oraz wyroków WSA.
    8. Rachunek bankowy środków ZFRON. Ewidencja odsetek od środków zgromadzonych na wyodrębnionym rachunku bankowym funduszu rehabilitacji. Wydatkowanie ZFRON utworzonego z odsetek.
    9. Prowadzenie kasy dla środków ZFRON w wyjaśnieniach Biura Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
    10. Konsekwencje niezgodnego z ustawą o rehabilitacji przeznaczenia środków funduszu ZFRON oraz nieterminowych wpłat na ZFRON, skutki finansowe i podatkowe.
  4. WYDATKOWANIE ŚRODKÓW ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ASPEKCIE BILANSOWYM I PODATKOWYM (CIT, PIT, VAT).
    1. Wydatki z ZFRON w ramach pomocy indywidualnej (zwrotnej, bezzwrotnej) - księgowania.
    2. Wydatki z ZFRON w ramach indywidualnych programów rehabilitacji - schematy księgowania pomocy socjalnej oraz pomocy de minimis.
    3. Wydatkowanie środków ZFRON ogólnego, w tym zakup środków trwałych - stosowane rozwiązania księgowe.
    4. Sprzedaż środków trwałych sfinansowanych z ZFRON - kwota do przekazania na ZFRON oraz podział przekazanej kwoty w przypadku sprzedaży.
    5. Finansowanie środków trwałych z ZFRON w drodze leasingu. Warunki określone rozporządzeniem w sprawie ZFRON dotyczące leasingu. Różnice pomiędzy leasingiem finansowym i operacyjnym.
    6. Świadczenia z ZFRON dla osób niepełnosprawnych według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Interpretacje organów skarbowych.
    7. Wydatki w ramach pomocy indywidualnej sfinansowane z ZFRON utworzonego z podatku od nieruchomości – interpretacje Izb Skarbowych.
    8. Wydatki w ramach indywidualnych programów rehabilitacji stanowiące pomoc socjalną dla niepełnosprawnych pracowników w interpretacjach Izb Skarbowych.
    9. Wydatki z ZFRON stanowiące przysporzenie korzyści dla pracodawcy a koszty uzyskania przychodów.
    10. Amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z nadwyżki SOD otrzymanej do 31 grudnia 2006 r. oraz po 1 stycznia 2007 r.
    11. Pozostałe wydatki z nadwyżki SOD. Interpretacje indywidualne w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
    12. Amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z ZFRON utworzonego ze zwolnień z podatków i opłat.
    13. Amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z ZFRON utworzonego ze części zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń (PIT-4).
    14. Równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych zakupionych z ZFRON odnoszona na pozostałe przychody operacyjne.
    15. Równowartość pozostałych wydatków sfinansowanych z ZFRON odnoszona na pozostałe przychody operacyjne w świetle wyjaśnień organów skarbowych.
    16. Wydatki z ZFRON a prawo do odliczenia podatku VAT. Wydatki netto/brutto z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w świetle wyjaśnień organów skarbowych.
  5. WPŁYW NOWELIZACJI USTAWY O REHABILTACJI NA GOSPODAROWANIE ŚRODKAMI ZFRON. ZNACZENIE EWIDENCJI ŚRODKÓW FUNDUSZU REHABILITACJI.
    1. Zmiany w ustawie o rehabilitacji dotyczące zwolnień z podatków i opłat w zakładach pracy chronionej po 1 stycznia 2010 r.
    2. Zmiany dotyczące przekazywania kwot pobranych zaliczek PIT-4 na ZFRON i PFRON.
    3. Nowe zasady dotyczące prowadzenia rachunku bankowego i kasy środków ZFRON.
    4. Rozszerzenie sankcji za nieprzestrzeganie przepisów ustawy w zakresie ZFRON.
    5. Obowiązek zwrotu niewykorzystanych środków funduszu rehabilitacji do PFRON według nowelizacji ustawy o rehabilitacji. Zasady przekazywania środków ZFRON uzyskanych przed dniem 1 stycznia 2011 r. oraz środków uzyskanych w danym roku kalendarzowym.
    6. Ewidencja funduszu ZFRON jako obowiązek ustawowy zakładu pracy chronionej - ewidencja analityczna w księgach rachunkowych w świetle obowiązku zwrotu niewykorzystanych środków do PFRON.
    7. Uzgadnianie stanu środków ZFRON (rachunek bankowy, udzielone pożyczki) ze stanem funduszu rehabilitacji (naliczenie). Korygowanie niezgodności.
  6. POMOC DE MINIMIS – ZAŚWIADCZENIA, LIMITY, KWESTIE BILANSOWE I PODATKOWE.
    1. Wydatki z ZFRON stanowiące pomoc de minimis. Definicja pomocy de minimis oraz kwalifikowanie wydatków z ZFRON do pomocy de minimis.
    2. Intensywność pomocy de minimis w świetle przepisów unijnych oraz znowelizowanego rozporządzenia w sprawie ZFRON. Intensywność pomocy dla środków ZFRON pochodzących z PIT-4.
    3. Wprowadzenie zakazu refundacji wydatków do rozporządzenia w sprawie ZFRON. Wyjaśnienia MPiPS w zakresie wydatków w ramach pomocy indywidualnej oraz pomocy socjalnej w ramach indywidualnych programów rehabilitacji.
    4. Finansowanie kosztów wynagrodzenia z funduszu rehabilitacji. Terminy, kwoty i procedury ponoszenia wydatków w kontekście zakazu refundacji.
    5. Pomoc de minimis - moment i podstawa ujęcia wydatków w księgach rachunkowych oraz podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
    6. Płatności ratalne a pomoc de minimis – księgowanie wydatku z ZFRON.
    7. Faktury pro forma i faktury zaliczkowe jako udokumentowanie poniesienia wydatku z ZFRON dla celów zaświadczenia de minimis.
    8. Zaświadczenia de minimis - terminy, procedury oraz składane dokumenty.
    9. Limit pomocy de minimis - obliczanie pułapu pomocy w okresie trzech lat kalendarzowych. Data wydatku a data wydania zaświadczenia.
    10. Brak zaświadczenia potwierdzającego charakter pomocy de minimis - konsekwencje finansowe, bilansowe i podatkowe.
    11. Warunki utrzymania i wydatkowania środków ZFRON po rezygnacji ze statusu zakładu pracy chronionej. Występowanie o wydanie zaświadczenia de minimis po utracie statusu zakładu pracy chronionej - podstawa prawna.
    12. Sprzedaż środków trwałych sfinansowanych z ZFRON a zaświadczenie de minimis.
  7. WYNAGRODZENIA, SKŁADKI ZUS I DOFINANSOWANIE DO WYNAGRODZEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – UJĘCIE BILANSOWE I PODATKOWE W 2010 R.
    1. Wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę – moment zaliczenia do kosztów bilansowych oraz kosztów uzyskania przychodów w 2010 r.
    2. Składki na ubezpieczenia społeczne, FP i FGŚP w 2010 r. – ujęcie w kosztach bilansowych i podatkowych składek ZUS należnych od pracodawcy dot. wynagrodzeń z tytułu umów o pracę wypłacanych w miesiącu, którego dotyczą lub w miesiącu następnym.
    3. Wynagrodzenia bezosobowe i składki ZUS płatnika od tych wynagrodzeń w kosztach bilansowych i podatkowych zakładu. Małe umowy zlecenia i umowy o dzieło po 1 stycznia 2009 r. w świetle znowelizowanych przepisów oraz wyjaśnień Ministerstwa Finansów.
    4. Dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych (SOD) w księgach rachunkowych w 2010 r.
    5. Podatkowe ujęcie dofinansowania do wynagrodzeń w trakcie i na przełomie roku podatkowego..
  8. REFUNDACJA DODATKOWYCH KOSZTÓW Z PFRON W ZAKŁADZIE PRACY CHRONIONEJ - ROZLICZENIE BILANSOWE I PODATKOWE.
  9. ZEZNANIE PODATKOWE CIT i PIT W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ.
    1. Ustalanie podstawy opodatkowania metodą statystyczną lub metodą od wyniku bilansowego – przykłady.
    2. Różnice pomiędzy wynikiem bilansowym a podstawą opodatkowania za 2010 rok z uwzględnieniem specyfiki zakładów pracy chronionej.
    3. Dzień poniesienia kosztów w księgach rachunkowych oraz w podatkowej księdze przychodów i rozchodów.
    4. Wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów.
    5. Roczne zeznania podatkowe CIT i PIT za 2010 r.
    6. Wypełnianie załącznika CIT-8/O – dochody zwolnione (m.in. dotacje otrzymane/przeznaczone na zakup środków trwałych).
    7. Rozliczanie straty podatkowej.
    8. Korekta rocznego zeznania CIT i PIT w przypadku wydatków z nadwyżki SOD. Wpływ nadwyżki SOD na podstawę opodatkowania u podatników CIT i PIT.
    9. Terminy przedawnienia zobowiązań podatkowych.
    10. Korygowanie rocznych zeznań podatkowych CIT i PIT – okoliczności, procedury i terminy.
  10. ORZECZNICTWO W ZAKRESIE DOTACJI Z PFRON, FUNDUSZU ZFRON ORAZ POMOCY DE MINIMIS W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ
    1. Stanowiska Biura Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
    2. Interpretacje indywidualne Urzędów Skarbowych oraz Izb Skarbowych.
    3. Wyjaśnienia Departamentu Rachunkowości Ministerstwa Finansów.
    4. Wyroki Wojewódzkich Sądów Administracyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego w zakresie funduszu ZFRON i pomocy de minimis.

 

 OPRACOWANIE PROGRAMU: na zlecenie OBPON - Joanna Wawrzyńczak, program autorski, kopiowanie i wzorowanie się na programie jest niedozwolone zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Organizator szkolenia nie zezwala na wykorzystywanie programu szkolenia w jakiejkolwiek formie bez udzielenia pisemnej zgody.

CENNIK SZKOLEŃ:

DLA KLIENTÓW ( , , )
cena: 370 zł
cena: 350 zł dla 2 osoby z tej samej firmy (Klienci OBPON)
cena: 320 zł dla 3 osoby z tej samej firmy (Klienci OBPON)

klientem OBPON jest każda firma posiadająca wykupiony, aktywny dostęp do przynajmniej jednej z naszych podstawowych usług: ( ,  ) cena promocyjna dla Klientów naszej firmy obowiązuje od dnia 25.08.2008r.
 
DLA POZOSTAŁYCH FIRM:
cena: 390 zł
cena: 370 zł dla 2 osoby z tej samej firmy
cena: 350 zł dla 3 osoby z tej samej firmy

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SZKOLEŃ ZAPEWNIAMY (w cenie szkolenia):

pełne materiały szkoleniowe,
serwis kawowy,
obiad


KARTA ZGŁOSZENIOWA >>>


 
PONADTO NA SZKOLENIU DOSTĘPNE BĘDĄ W SPRZEDAŻY NAJNOWSZE POZYCJE WYDAWNICZE FIRMY OBPON SKIEROWANE DO PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH:
Ekonomiczne aspekty zatrudniania osób niepełnosprawnych w Polsce w świetle aktualnych uregulowań prawnych dotyczących pomocy publicznej ze szczególnym uwzględnieniem wpływu dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych na sytuację finansową jednostki Wydatkowanie środków ZFRON na indywidualne programy rehabilitacji





SERDECZNIE ZAPRASZAMY - UCZESTNICTWO W NASZYM SZKOLENIU DAJE PAŃSTWU GWARANCJĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ORGANIZACYJNEJ I MERYTORYCZNEJ PRZY UDZIALE NAJWYBITNIEJSZEGO WYKŁADOWCY Z DZIEDZINY ZAGADNIEŃ KSIĘGOWYCH U PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, PANI JOANNY WAWRZYŃCZAK! 

HANDLOWCY - ZESPÓŁ SPRZEDAŻY:
W przypadku zapytań prosimy wybrać opiekuna wg. regionu.

Agnieszka Jasińska
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 35, e-mail: a.jasinska@obpon.pl
regiony: kujawsko-pomorskie, małopolskie, lubuskie
Paweł Szustal
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 37, e-mail: p.szustal@obpon.pl
regiony: pomorskie, mazowieckie, zachodnio-pomorskie
Anna Szymańska
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 41, e-mail: a.szymanska@obpon.pl
regiony: wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, opolskie
Barbara Dunaj
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 45, e-mail: b.dunaj@obpon.pl
regiony: dolnośląskie, łódzkie, lubelskie
Agnieszka Hano
tel. (016) 670-63-02, (016) 679 16 16 wew. 46, e-mail: a.hano@obpon.pl
regiony: śląskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie


Organizator szkolenia:

  OGÓLNOPOLSKIE CENTRUM SZKOLENIOWE DLA PRACODAWCÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
« powrót